Místo klidu a odpočinku u Vinohradské nemocnice – vnitroblok Praha 3 – kam s dětmi na hřiště

Nedaleko Vinohradské nemocnice, kousek od centra Prahy, blízko rušné Vinohradské třídy a frekventovaných stanic metra, tramvaje i autobusů se nachází doslova oáza klidu uvnitř vnitrobloku.

Oáza klidu v centru Prahy

Oáza klidu v centru Prahy

Jedná se o domy v ulicích: Hollarovo náměstí, Soběslavské, U Vinohradské nemocnice a Vinohradská. Vstup je z ulice Soběslavská, konkrétně u domu č. 37.

Na celou obrazovku

Vnitroblok je uzavřen a možná byste ani neřekli, že sem smíte, pokud v domech nebydlíte. Jedná se ovšem o veřejné prostory – mimo jiné i o dětské hřiště.

Vchod do vnitrobloku a na hřiště vypadá zapovězeně... Vezměte za kliku!

Vchod do vnitrobloku a na hřiště vypadá zapovězeně… Vezměte za kliku!

Pokud jdete s dětmi na vyšetření do Vinohradské nemocnice, nebo jen hledáte na Praze 3 klidné místo k odpočinku v horkých letních dnech, do tohoto vnitrobloku se určitě zajděte podívat.

Zelený vnitroblok...

Zelený vnitroblok…

Vzrostlé kaštany tu rostou již řadu desetiletí a vytvářejí uprostřed horkého města opravdu příjemné klima. Většina laviček je navíc stíněna popínavými rostlinami.

Malé hřiště

Malé hřiště

Dětské hřiště není veliké – jedna klouzačka, čtyři točítka, pár laviček a kohoutek s vodou. Nicméně klidnější dětské hřiště s příjemnějším prostředím, byste v této městské části hledali jen těžko.

Vnitroblok Praha 3

Vnitroblok Praha 3

Vnitroblok Praha 3

Vnitroblok Praha 3

Vnitroblok Praha 3

Vnitroblok Praha 3

V druhé části parku, kam mají zakázán vstup psy, se již žádné dětské atrakce nenacházejí. Můžete zde ale posedět v zeleni, odpočinout si a nabrat síly na další pracovní den.

Pokud byste raději vyrazili někam jinam, mrkněte na naši mapku s různými tipy na výlet. Můžete se také přidat do naší skupiny na Facebooku.

A jestli máte také doporučení, kam s dětmi, přidejte odkaz do veřejné kopie naší mapky!

Na celou obrazovku

Každopádně nás sledujte na Facebooku.

You may also like...

Herbs For A Longer Penis|Alli Diet Pill Parasite|Cbd Oil For Amputee Stump Pain