15+ tipů kam na rodinnou dovolenou s dětmi – vše jsme ověřili!

Blíží se léto a vy možná stále hledáte tip na rodinnou dovolenou s dětmi v České republice. Právě pro vás jsme připravili souhrn top nejlepších míst pro dovolenou s dětmi, která jsme v posledních pěti letech s našimi dětmi – nejprve jedním, potom dvěma a následně třemi – navštívili. Možná znáte naši stránku www.sdetma.cz, kam se snažíme si místa, která se nám líbila, archivovat.

Tímhle článkem bych ji ráda trochu zpropagovala – věřím, že více lidí by rádo narazilo na více tipů než jen pro Google a Facebook optimalizované stránky s tipy od pana bookinga. Mě zajímají drobnosti jako – mohou si děti na dovolené šťourat v potoce? Budu mít večer klid na pozorování hvězd z terasy? Dá mi majitel k dispozici žebřík k třešni? Tyhle detaily a maličkosti se ale špatně hledají. Pokud tedy máte podobné preference, sdílejte, prosím, tento článek. A samozřejmě si ho přečtěte!

Nejsou to místa, která bychom někde vyčetli a zrecyklovali – opravdu jsme tam byli 😉

Prohlédněte si nejprve naši mapku s dovolenými – třeba se rádi rozhodujete podle místa:

See full screen

1. Apartmány Český Ráj – velká zahrada a vana na terásce

Dva apartmány v Českém ráji jsou vhodné místo pro dovolenou s malými dětmi pro dvě spřátelené rodiny, které ale chtějí mít zároveň každá svoje soukromí. K ubytování patří obrovská zahrada, kde se děti mohou pořádně vyběhat. Užili jsme si během letních veder i vanu studené vody přímo na terase. V noci jsme pozorovali hvězdy přímo z laviček na terase a nikdo nás u toho nerušil… Přes den jsme chodili na výlety do skal. A jako bonus nám majitel občas dopřál pár okurek přímo ze zahrádky!

Aparmán Český ráj

Aparmán Český ráj

2. Apartmány Müller Bedřichov – oblíbené místo mimo hlavní silnici

Jizerské hory jsou oblíbená destinace nejen v zimě, ale i v létě. Bohužel zrovna Bedřichov je táhlá vesnice kolem frekventované silnice. Pokud chcete bydlet mimo tuto komunikaci, vyberte si pro rodinnou dovolenou Apartmány Müller.

Aparmány Müller

Aparmány Müller

3. Apartmány u Kornoušků – Zdíkov

Zde jsme byli s naším prvním téměř ročním miminkem. Nemáme ani žádnou fotku, jak jsme byli jedním dítětem zaměstnáni… Apartmán u Kornoušků v rodinném prostředí má ale vysoké hodnocení – pokud hledáte milé majitele, pokoje v rodinném domě a krásnou přírodu za rohem, toto může být destinace pro vás!

4. Mladostav Český ráj – U Dědka

Chcete trávit dovolenou s dětmi na dvorku bývalé vesnické usedlosti, večer si v klidu grilovat a ulehnout do pohodlných postelí? U Dědka budete venku, ale zároveň budete mít pokoje s vlastním sociálním zařízením. Žádný deseti hvězdičkový hotel s miliónem plastových hraček v dětském koutku – zde se mohou vaše děti pošťourat v hlíně, zároveň se ale nemusíte mýt v potoce a vařit na kotlíku.

Pohodička U Dědka

Pohodička U Dědka

5. Biofarma Kamberk – Dolejší mlýn – mezi zvířátky i s koupáním v potoce

S dětmi rádi jezdíme na farmy – aby viděly zvířátka, byly venku, užily si trochu toho popelení. U bývalého mlýna na biofarmě Kamberk navíc teče potok s velikou tůňkou, kde se ratolesti zchladí, aniž byste museli popojít od ubytování, aniž byste je museli poutat do auta a hnát se k nejbližšímu rybníku. Šťourání v potoce, pálení dřeva a pozorování oslíků – to, co městským dětem tak chybí, naleznete zde.

6. Chatičky Přední Výtoň – dole Lipno, nahoře borůvky

Lipno se v poslední době stalo vyhledávanou destinací. U penzionu Vyhlídka ve vybavených chatkách s lednicí budete mít komfort – sociální zařízení je na každé chatce, u ubytování je restaurace, zaplatit si můžete bohatou snídani. Chatky stojí ve stráni. Cestou dolů se dostanete k Lipnu, cestou nahoru k borůvkám, malinám a jiným lesním plodům. Mrkněte na mapku, zda vám vzdálenost od vody vyhovuje (k Lipnu musíte kousek popojít).

Lipno

Lipno

7. Penzion Filoun – Plavy – k snídani mléko, k svačině tvaroh

Penzion Filoun se nachází v Jizerských horách na stejnojmenné farmě. Zde uvidíte krávy tam, kde mají krávy být – na pastvě na zelené louce! A až ochutnáte jejich tvaroh, mléko a máslo, dáte produktům ze supermarketu navždy sbohem… Ubytování stojí na konci malé silničky, která dál už nikam nevede – nemusíte se bát silnice. Jen pozor, aby vám děti nevběhli pod traktor…

8. Penzion Slávka – Běstvina u Třemošnice

Plně vybavené pokoje kousek od Třemošnice nabízí Penzion Slávka – zde jsme byli na poslední chvíli a myslím, že jsme neudělali chybu. Paní majitelka je milá, připraví vám královskou snídani, k dispozici dá pár hraček a her. Spíše pro ty, co si rádi někam popojdou nebo popojedou.

9. Penzion Venkoff – dětské hřiště a na stromě třešně

Ubytování se zahradou, s ohništěm na opékání buřtů, hřištěm, společnou kuchyní a hlavně – s třešněmi – najdete v penzionu Venkoff. Pokoje mají vlastní sociální zařízení, po zahradě se procházejí kočky a pod velkým stromem si v klidu vypijete odpolední kafíčko, zatímco děti se budou houpat na houpačce a užívat si krásný letní den.

10. Ranch Srbsko – snídat s vámi bude kohout

Tato farma již oficiálně nenabízí ubytování, ale my jsem zde byli s téměř dvouletým dítětem a užili jsme si to. Dvě dostupné chatičky jsou skromnější, i když mají vlastní dvouvařič a sprchu. Venku je kadibudka. Volně zde pobíhají zvířátka, nikdo další zde ubytovaný nebyl, pozorovali jsme slepičky, kohouty i koně. Rybník, les s borůvkami i restaurace jsou dostupné procházkou. Zkuste sem napsat, zda vás neubytují.

11. Roubenka Mužský – pravá roubená chalupa v Českém ráji

Tohle ubytování v Roubence Mužský má styl – hodí se pro větší rodinu nebo dvě spřátelené. Hosté mají k dispozici relativně velký prostor, kuchyňku, koupelnu i velikou venkovní terásku. A krásy Českého ráje jsou za chalupou!

Vzala bych sem i zahraniční návšěvu, která si chce užít trochu české romantiky mimo sterilní hotelové prostředí.

Roubenka Mužský

Roubenka Mužský

12. Sebečice – koupací nádrž i s hřištěm

Přes Airbnb jsme si zamluvili ubytování v Sebečicích. I když jsme nedostali nejlepší hodnocení od majitele, ubytování dále doporučujeme – pro ty, co již mají rozumnější děti, které nezamotávají kabely od televize a nepřemisťují všudypřítomné drobnosti a nevrtají se v kamnech, které stojí uprostřed místnosti. K dispozici je malá zahrada a v obci se nachází koupaliště ve vybetonované nádrži s čistou vodou. U koupaliště je i pěkné dětské hřiště.

Sebečice koupaliště

Sebečice koupaliště

13. Slunce Žandov – kemp s chatkami a stanem

Pro méně náročné rodiny, které milují ubytování v kempu, můžeme doporučit kemp v Žandově. Na výběr je spaní v chatkách i stanech. Nečekejte žádný luxus, ale majitelé se snaží kemp modernizovat. Společné umývárny jsou rekonstruované, k dispozici je společná kuchyňka a bufet. Součástí kempu jsou i malá a větší nádrž s vodou. Pozor, voda je plná minerálů – to, co v ní plave jsou vysrážené minerály, žádný bordel. My třeba rádi dětem ukazujeme, že dovolená může mít i skromnější charakter. A dětem se to líbí!

14. Sokolovna Horní Polubný – velké apartmány s kuchyní i s myčkou

Jizerské hory jsou krásné; lesy plné borůvek a možnost krátkých i dlouhých výletů – do muzea Zubačky, na Štěpánku nebo na Jizerku. Kdo chce na dovolené vařit z vlastních zásob v opravdové troubě na opravdovém vařiči a mýt nádobí v opravdové myčce, Sokolovna Polubný mu tento luxus dopřeje. Na plácku s výhledem na Krkonoše si navíc návštěvník může opéct buřty nebo si pohrát na dětském hřišťátku.

Kam tak vyjet s dětmi?

Kam tak vyjet s dětmi?

15. Zámek Berchtold – kousek za Prahou

Pěkné místo pro ty, co mají partnera zaměstnaného v Praze, může být ubytování na zámku Berchtold. Z téhle dovolené může jeden člen rodiny dojíždět do Prahy do práce, a zbytek si užívat koupání v rybníce, procházky po lesích a trampolínu v zámecké zahradě. Ubytování je na zámku nebo v přilehlých apartmánech s veškerým komfortem – nemusíte se bát, že byste do práce dojížděli přímo ze stanu s větvičkou mechu ve vlasech. Co se zde dá všechno podniknout jsme psali na blogu.

Zámek Berchtold

Zámek Berchtold

16. Autokemp Aljaška Stará Oleška

Pro všechny milovníky střídmější dovolené v chatkách v kempu doporučujeme Autokemp u Olešského rybníka. Kemp se nachází u koupacího rybníka a jeho největší atrakcí je bagr na písek.

Kemp Aljaška - Stará Oleška

Kemp Aljaška – Stará Oleška

17. Ekofarma Rytířova Lhoty

Český ráj je naše oblíbená destinace. Ve velkém apartmánu na ekofarmě v Rytířově Lhotě jsme byli v zimě. V létě si zde člověk užije krásné výlety po krajině, snídani z místních produktů na terásce a také troch těch zvířátek.

Ekofarma Rytířova Lhota - snídaně

Ekofarma Rytířova Lhota – snídaně

18. Bezkempu a stanování v ovocném sadu

Mšeno je známé svým koupalištěm. Byli jste tam? A co kdybyste večer neodjeli domů, ale přespali pěkně pod hvězdami v místním sadu? Protože snídaně přímo ze stromu, to je ta romantika, která dnešním dětem chybí.

Stanování přímo v sadu...

Stanování přímo v sadu…

19. Děpoltovice – Jízdárna Pegas – dovolená mezi koňmi s koupáním za rohem

Pro všechny milovníky koní doporučujeme ubytování v penzionu u jízdárny. Ani ne sedm set metrů od ubytování se nachází písečná pláž u rybníka a skvělé koupání. Děpoltovice leží kousek od Karlových Varů, můžete tak během pobytu navštívit kolonádu a užít si krásné lázeňské město.

Děpoltovice - ubytování mezi koníčky...

Děpoltovice – ubytování mezi koníčky…

Máte podobné tipy na dovolenou? Sdílejte je s námi v naší skupině o výletech a dovolených. Nebo můžete přidat tip do naší veřejné mapky s tipy na dovolenou s dětmi.

A hlavně – sledujte náš blog na Facebooku, kde nové tipy sdílíme.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Does Your Penis Hurt With Enlarged Prostate|Supplement Superstore Weight Loss|How Much Cbd Should Be Taken For Pain