5 tipů kam s dětmi za chodníčky a ostrůvky přes vodní plochy

V létě je čas koupání, válení se u vody, relaxování na pláži, cachtání se v rybníce, plavání v pískovnách, prostě užívání si vodních radovánek. My s našimi dětmi ve věkovém rozmezí 4-8 let jsme si obzvlášť zamilovali vodní plochy, přes které vede dřevěný chodníček. V létě ani tak nevadí, když někdo uklouzne a smočí si tepláčky, případně i tričko, hlavu a boty (pokud mu neuplavou).  

Nový rybník v Příbrami

Nový Rybík, Příbram - chodníček
Nový Rybík, Příbram – chodníček

V Příbrami zrekonstruovali nedávno areál Nového rybníku. Doprostřed rybníka na ostrůvek teď vede dřevěná lávka. Kromě koupání se tu vyřádíte na vodní skluzavce, na písčité pláži, dětském hřiště, ve skateparku, na bosochodníčku nebo se tu dokonce můžete ubytovat v minikempu! Vstup je zdarma a nesmí sem psi.

Jak se sem dostat?

Autobusové i hlavní vlakové nádraží je vzdáleno od rybníka zhruba kilometr cesty. Dá se ale popojet na Příbram, Školní III.poliklinika. U areálu se nachází placené parkoviště.

Na celou obrazovku

Rybník Ve Žlábkách v Kunicích u Prahy

Kunice – rybník

V Kunicích u Prahy je známý cíl výletů rodin s dětmi – Zámek Berchtold. Sem si můžete vyjet na zmrzku, na oběd, do minizoo, na dopravní hřiště nebo jen tak na procházku. A kousek od zámku se nachází rybník. Obyčejný český rybník s kamenným chodníčkem!

Jak se sem dostat?

Autobusem (čtyřstovka) se dá dojet z vlakového nádraží ve Strančicích na zastávku Kunice, Vidovice, zámek, autem je nejlepší zaparkovat u fotbalového hřiště. A pokud půjdete pěšky, zkuste třeba z Mnichovic skrz potok nebo z Velkých Popovic po zelené!

Na celou obrazovku

Rašelinové koupaliště Schrems

Schrems - chodníček na ostrov
Schrems – chodníček na ostrov

Kousek od hranic s Českem se v rakouském městečku Schrems nachází skvěle udržované rašelinové koupaliště Schrems. Kromě chodníčku z kamenů, které vedou až na ostrovy, si tu užijete klouzačku, můžete se občerstvit v místní restauraci, nebo si jen tak poležet na travnaté pláži. Samozřejmostí jsou převlékárny.

Jak se sem dostat?

Z Českých Velenic jezdí pravidelný vlak do městečka Pürbach (5 km od rašelinového koupaliště). Doporučujeme jet tedy spíše autem a zaparkovat u UnterWasseReich nebo se vydat na kole.

Na celou obrazovku

Rybník Hejtman v Chlumu u Třeboně

Rybník Hejtman, Chlum u Třeboně

Luxusní dřevěná lávka vede na ostrůvek s lavičkami a plážičkami z kempu Hejtman JIH v Chlumu u Třeboně. Vstup do areálu je zdarma. Můžete si tu vyzkoušet tobogán, vychutnat zmrzlinu nebo zapůjčit šlapadlo.

Jak se sem dostat?

Nejbližší autobusová zastávka je Chlum u Třeboně, garáže ČSAD, a jede tam autobus z Jindřichova Hradce. Autem je nejlepší zaparkovat v Chlumu a dojít kousek pěšky, aby se vám nemotali pod kola cyklisté. Můžete ale přijet i na kole 😉

Na celou obrazovku

Vestecký rybník – Vestec u Prahy

Lávka přes rybník ve Vestci
Lávka přes rybník ve Vestci

Ve Vestci u Prahy je jeden z hodně profláknutých rybníků s lávkou, vhodných zejména pro podzimní procházky. V areálu najdete i dětské hřiště a různé jiné radovánky.

Jak se sem dostat?

Z Prahy jede do Vestce autobus a staví na zastávce Vestec, U Klimešů. Zaparkovat se pak dá v ulici U Hřiště. Z Kunratic se sem dá ale dostat i pěšky po planetární stezce!

Na celou obrazovku

Kam chodíte za dřevěnými chodníčky vy? Máte tip, kam s dětmi v Rakousku? Přidejte se k naší skupině Rakousko s dětmi. Nebo jezdíte jen po Česku? Připojte se k naší skupině Česko s dětmi, nebo k naší výletové skupině – a nebo dejte tip rovnou do mapky:

Na celou obrazovku

You may also like...

Vigina Tight And Really Hard To Put Penis|Dietary Supplements That Make You Gain Weight|Where To Buy Cbd Oil In Marin County