Dopravní hřiště Praha Prosek – kam s dětmi v Praze

Objevili jsme novou zábavu na Proseku – dětské dopravní hřiště. Navštívili jsme ho, naštěstí jsem neměla ten geniální nápad jít tam se dvěma dětma sama.

Dopravní hřiště je opravdu moc pěkně udělané; semafory svítí, čáry nejsou smazané jako na mnoha komunikacích v Česku, dokonce si děti mohou natankovat u čerpací stanice. Jako dozor a zaměstnanec půjčovny funguje statný pán, který zchladí macho touhy jezdit po trávě. Viděli jsme jeden pěkný pojeb (naše vzorné děti pochopitelně nikdo nemusel usměrňovat).

Nejvíce jsme ale ocenili pruhy pro cyklisty – jsou geniálně realistické, stejně, jako ve skutečnosti, vedou od nikud nikam a nikdo netuší, proč zrovna tam napadlo autora je namalovat!

Na hřišti si lze zapůjčit maličká autíčka na baterku. Autíčka mohou jet maximální rychlostí asi dva kilometry za hodinu, přesto jsme tuto kratochvíli napoprvé vynechali; přeci jen, pro někoho, kdo nechápe, co je to protisměr (zdědil zřejmě řidičské umění po své matce), není takové autíčko vhodné.

Kupodivu jsme neměli ani žádný konflikt s rodiči. Zřejmě proto, že ti problémoví seděli na baru a ti, co doprovázeli své děti, byli vesměs tolerantní. Mladší synek se vyřádil na klouzačce, která je od silnice geniálně oddělena plotem, což mu párkrát zachránilo život.

Pokud máte malé děti, které potřebují procvičit chování v provozu (a nadávky, co slyšely od svých řídících rodičů), určitě na hřiště vyrazte.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.