Horní Mariánská cesta s dětmi a kočárkem – vodní mlýnky i modré borůvky

V létě jsme si udělali krátkou procházku s dětmi i s kočárkem z turisticky oblíbené vesnice Mariánská v Krušných horách. Nevím, jak vy, ale my na každém obyčejném výletě něco objevíme. Na trase z Mariánské jsme objevili maliny, borůvky, a dokonce vodní mlýnky – velký hit.

Vodní mlýnek - hit horkých letních dní

Vodní mlýnek – hit horkých letních dní

Horní Mariánská cesta

See full screen

Cesta se v turistické mapě jmenuje Horní Mariánská cesta a vede ve výšce zhruba 800 m. n. m. okolo Vlčího hřbetu. Není zde značena žádná turistická trasa, ale jedná se o okruh – z Mariánské do Mariánské. Je vhodná pro kočárek.

Na trase se nalézá přístřešek s lavičkami – Bod záchrany horské služby (50.3474647N, 12.8872456E). Za přístřeškem rostou maliny (borůvky zde najdete všude).

Přístřešek

Přístřešek

Vodní mlýnky na potoce

Úplnou náhodou jsme zde narazili na vodní mlýnky na potoce, který cesta kříží (50°21’9.414″N, 12°53’2.409″E) . Kdo je vybudoval, zda budou na potoce i v dalším roce, v zimě, na jaře či na podzim, nevíme. Vzhledem k tomu, že tato oblast je mlýnkům zaslíbená, předpokládáme, že mlýnků bude naopak přibývat. Pokud si vodní mlýnky zamilujete, navštivte i Údolí mlýnků v Jáchymově.

Vrtání v potoce hlavní hit dovolené

Naše děti vrtání v potoce, stavění hrází, pouštění vody na mlýnky a mimo mlýnky milují. Z krátké procházky se tak stal poměrně časově náročný výlet, neboť jsme u potoka zkejsli na hódně dlouho…

Znáte také potoky, na kterých jsou mlýnky? Podělte se na Facebooku našeho blogu nebo ve skupině o výletech.

Všechny naše výlety naleznete v této mapě:

See full screen

Vaše výlety můžete přidat do veřejné mapy zde:

See full screen

You may also like...