Kam se s dětmi zajet vykoupat ve Středočeském kraji – Kopánek v Kunicích

Středočeské vesničky v okolí Říčan mají díky výskytu četných pramenů často vlastní koupališťátko, koupací rybník nebo vodní plochu k osvěžení.

Koupání na Kopánku - Kunice, kilometr od Strančic

Koupání na Kopánku – Kunice, kilometr od Strančic

V Praze by se na podobnou atrakci stály v horkých letních dnech hodinové fronty, lidé by se předbíhali, stěžovali by si na nával, platili by předražené vstupné a mačkali se v přeplněné vodní nádrži.

Z Prahy stačí popojet… jen vědět kam!

Stačí přitom popojet pár kilometrů z hlavního města a možností bezplatných míst ke koupání neleznete bezpočet.

Zdarma a bez návalu

Jedním z maličkých bezplatných koupališťátek typu “Koupání na vlastní nebezpečí” je tzv. Kopánek v Kunicích. Jedná se o vybetonovanou nádrž napájenou z místního potůčku.

See full screen

Plážičky kolem jsou travnaté, udržované, posekané. Občerstvení zde není, ale je možné si pro zmrzlinu dojít na nedalekou náves do krámku nebo do hospůdky Na Faře.

Koupaliště na Kopánku

Koupaliště na Kopánku

Z fotek vypadá koupaliště dost zeleně, tak ještě jedna fotka zblízka… Kvalitu vody bohužel nemáme změřenou, ale na dno je krásně vidět.

Na Kopánku - kvalita vody zblízka (srpen 2018)

Na Kopánku – kvalita vody zblízka (srpen 2018)

Pěšky nebo na kole

Dostat se sem dá na kole, pěšky po zelené a dále ulicí Na Kopánku nebo autem zaparkovat u krámku na návsi. Na náves jezdí i autobus ze Stránčic (zde je vlak) a Velkých Popovic.

Nejedná se o žádný akvapark, ale malou obdélníkovou vodní plochu bez zázemí, kde je možné se v horkých letních dnech zdarma osvěžit. Jedete-li zrovna kolem nebo jste-li z blízkého okolí, určitě sem zavítejte.

Náš další tip – Zámek Berchtold – je nedaleko!

V okolí se nachází také zámek Berchtold, kde si můžete dát večeři a vyřádit se na trampolíně po celém dni u vody. V blízkosti zámku se také nachází ještě jedno rybníkové koupání, pokud by vám Kopánek nevyhovoval…

Znáte také podobná místa ke koupání? Podělte se na Facebooku našeho blogu nebo ve skupině o výletech.

Všechny naše výlety naleznete v této mapě:

See full screen

Vaše výlety můžete přidat do veřejné mapy zde:

See full screen

You may also like...