Kam na výlet s dětmi – Zámek Veltrusy

Zámek Veltrusy

Zámek Veltrusy

Pokud přemýšlíte, kam vzít malé děti na výlet v blízkosti Prahy, rádi byste je začali zasvěcovat do krás českých hradů a zámků, zároveň ale tušíte, že dvouhodinové procházení komnatami s dobovým nádobím by nebylo ono, máme pro vás řešení na rodinný výlet.

Výlet blízko Prahy?

Vezměte děti do Veltrus. Zámek Veltrusy je obklopen velikou zámeckou zahradou. Nedisponuje sice dětským hřištěm, ale my jsme zde objevili dostatečné náhrady – např. obrovskou hromadu hlíny, na které se dá klouzat (pravda, pokud jste fashionmama bloggerka, pusťte na ni děti až po vyfocení jejich dokonalého outfitu).

Hromada hlíny? Ne! Klouzačka!

Hromada hlíny? Ne! Klouzačka!

Milujeme zámky – zvenku

Děti, které se jen potřebují vyběhat v zeleni, zde budou nadšeny. Naše děti mají zámky rády, potřebují je však navštívit pouze zvenku – tato podmínka je zde splněna. Zámek je navíc výrazně červený a tím pádem dostatečně zajímavý pro dětské oko. Na nádvoří zámku se nalézá fontána, do které se dá k radosti dospělého doprovodu spadnout. Ve fontáně jsou ryby, pokud by vám samotná fontána byla málo.

Milujeme zámky, kde mají bagry

Naše děti opravdu milují zámky, a zámky, kolem kterých pracuje těžká technika, milují dvojnásob. To spojení staré architektury a moderních traktorů naplňuje představy dětské duše o povedeném výletu. A obě podmínky zde v zámku byly během naší návštěvy splněny.

Historii zámku, informace o procházkách s průvodcem (zámek dělá i cykloprohlídky!) nebo dokonce tvořivých dílnách, představeních a výstavách najdete přímo na stránkách Zámku Veltrusy.

Přímo do Veltrus se nedá dojet vlakem, ale dá se vystoupit v Kralupech nad Vltavou nebo Nelahozevsi a dojít do Veltrus přes řeku pěšky – záleží na kondici a výdrži dětí i rodičů. Línější jedinci se mohou přiblížit pochopitelně autem.

A ještě něco vám povím; nejen, že se v areálu nachází restaurace, ale nejdete zde i kavárnu s vynikající kopečkovou zmrzlinou. Proto využijte poslední teplé dny tohoto roku a vyjeďte za barvami podzimu do Veltrus!

Líbí se vám náš blog? Sledujte nás na Facebooku!

You may also like...

2 Responses

  1. October 4, 2017

    […] Vedlepily se nachází vedle pily nedaleko Veltrus. Zastavit se zde můžete po návštěvě zámecké zahrady Veltruského zámku nebo po procházce podél […]

  2. October 10, 2017

    […] od Prahy se nachází Zámek Veltrusy s rozlehlou zámeckou zahradou, která je jako stvořená pro procházky barevnými podzimními […]

Leave a Reply

Your email address will not be published.