Kam na výlet s kočárkem a dalšími dětmi? Okolo Blaníku!

Pokud si chcete udělat výlet, který lze absolvovat s kočárkem, chcete s sebou vzít i nějaké starší děti, užít si společně přírodu, popovídat si o české historii, bájná hora Blaník je ideálním cílem. Šplhat na ni s kočárkem není úplně ono, proto vám přinášíme alternativní trasu výletu, kterou lze absolvovat s kočárkem.

Hora Blaník

Hora Blaník

Délka trasy: 5 km

Vhodná pro kočárek: Ano

Výchozí bod pro auta: Parkoviště Louňovice pod Blaníkem – rozcestí 49.6368772N, 14.8624742E

Alternativní výchozí bod pro dojezd veřejnou dopravou: Louňovice pod Blaníkem, autobusová zastávka (trasa se prodlouží o cca 2 km)

Mapa: Vzhledem k omezeným kvalitám Google maps (v kterých dělám mapky obvykle) jsem body trasy vyznačila do map od seznamu. Bohužel na vložené mapě nejsou vidět, musíte si ji otevřít v novém okně zde v tomto odkazu.

 

Popis trasy: Výchozí bod je placené parkoviště na rozcestí pod Blaníkem. Pozor na děti, musí se přejít silnice! Na rozcestí se můžete rozdělit, pokud vás je více dospělých a více dětí. Na webu k rozhledně Blaník sice nějací rodiče píšou, jak drsně vytáhli kočár na Blaník, ale ani Hausmann ho tam netáhnul, to je pro mě měřítko. Tudíž ti bez kočáru mohou jít nahoru, ti s kočárem po široké cestě okolo, a časem se setkat.

Kudy vede trasa?

Trasa vede po úpatí hory Blaník. Kolem dokola. Mrkněte se výše na mapku, uvidíte, že cesta z Blaníku a okolo Blaníku se na druhé straně hory (logicky) kříží, tam se můžete opět sejít s těmi, co to vzali přes vrchol. A pokud budete po úpatí pokračovat dokola zpět na parkoviště, tak pozor! Poslední část vede po silnici.

Vyprávějte dětem o Blaničtích rytířích

Já jsem samozřejmě před výletem dětem poctivě přečetla pověst o Blaníku a rytířích. Vypadalo to, že mě nikdo neposlouchá. Otec dětí se mi smál do očí. Nicméně se ukázalo, že snaha nebyla marná. Děti si moc dobře pamatovaly, že v kopci mají být rytíři.

Na co máš tu kládu? Rozbiju s ní skálu!

Nejprve děti popadly obří klády, aby mohly rozmlátit skálu, za kterou jsou ukryti rytíři. Nějaký národ v nebezpečenství je fakt nezajímal, chtěli je všechny vzbudit, nejlépe ihned. Když dlouho nenacházely žádnou skálu, kterou by šlo rozflákat, zmlátily se kládami navzájem, až jsme jim je zabavili.

Rytíře asi nepotkáte…

Za celou cestu jsme rytíře nepotkali, což u dětí vyvolalo značné zklamání. Nečekejte od cesty okolo kopce nějaké zázraky a tunu zábavy jako v nějakém funkidhappyparku; je zde posed, krmelec, les, cesta poměrně nudná (rozuměj žádné velké přelézání šutrů, klikaté zatáčky a tak). Ale to je cena za širokou cestu pro kočár… My viděli stopy ve sněhu, protože byl sníh. Když si vyberete jiné roční období, možná natrefíte na maliny, ostružiny nebo houby (když ne, děti sežerou něco jiného – seno z krmelce nebo šišky).

Kdybyste se chtěli blízko Blaníku ubytovat, doporučujeme Biofarmu Dolejší Mlýn.

Pokud byste raději vyrazili někam jinam, mrkněte na naši mapku s různými tipy na výlet. Můžete se také přidat do naší skupiny na Facebooku.

A jestli máte také doporučení, kam s dětmi, přidejte odkaz do veřejné kopie naší mapky!

Každopádně nás sledujte na Facebooku.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Penis Getting Longer|A Drink That Burns Belly Fat|Organic Cbd Oild For Chronic Pain