Kam s dětmi v Praze, když prší? Muzeum hlavního města Prahy a jeho model i herna vás zabaví!

Znáte Muzeum hlavního města Prahy na Florenci? Nachází se zde známý papírový model Prahy, ale i dětská hernička. Navíc je muzeum opravdu dobře dostupné MHD ze všech koutů Prahy, tudíž je to vhodná „nouzovka“, když vám vypadne jiný program nebo třeba začne pršet.

Muzeum hlavního města Prahy

Muzeum hlavního města Prahy

Langweilův model

Obrovský papírový model města věrně kopíruje Prahu 19. století. Abych to vzala z pohledu matky několika dětí; fotřík si po večerech lepil poměrně nákladný modýlek, potom si umřel, a ženě kromě dětí nechal i dluhy. Ale konec srandy. Rozsáhlý papírový model děti nadchne; zejména ty starší. Součástí expozice je i 3D kino.

Muzeum – prostě muzeum

Pro ty bych muzeum také doporučila. Pokud máte nezvladatelné dvouleté dítě a období vzdoru je u něj v plném proudu, tuto pražskou atrakci raději vynechte, nebo jděte v dostatečné převaze rozumných bytostí nad rozjívenými. Toto muzeum je klasické muzeum, čímž myslím šatnářku, naleštěné vitrínky a „Nedotýkejte se exponátů“.

Herna pro děti

Přesto jsou zde děti vítány. Pokud je v expozici udržíte trochu na uzdě, vezměte je dále do herničky. Vzala jsem sem dvě z našich třech dětí (3 a 5 let) a jak jsem říkala – model dobrý, v muzeu jsem musela mít oči na stopkách, ale z herny byly nadšené. Z velkých molitanových kostek hned postavili město a vydrželi tu snad hodinu, aniž by se pokusili něco zničit.

A doma pak stavte své vlastní město…

My jsme doma navázali stavbou vlastního městečka, abychom pochopili, jak těžké bylo model vyrobit. Můžete si zakoupit přímo vystřihovánku v muzeu, narýsovat si vlastní nebo si stáhnout tuhle mou. Aspoň by někomu udělala radost… Naše děti, když viděly, že rýsuji už deset minut, se na mě s tvořením vykašlali…

Pokud byste raději vyrazili někam jinam, mrkněte na naši mapku s různými tipy na výlet. Můžete se také přidat do naší skupině na Facebooku.

A jestli máte také doporučení, kam s dětmi, přidejte odkaz do veřejné kopie naší mapky!

Každopádně nás sledujte na Facebooku.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.