Kam s dětmi na výlet do přírody? Mumlavský vodopád ohromí každého!

Mumlavský vodopád je poměrně profláklá turistická atrakce. Na druhou stranu, když už budete v jeho blízkosti, neměli byste si ho nechat ujít. A vlastně i když budete dál. On je totiž opravdu moc pěkný!

Mumlavský vodopád

Mumlavský vodopád

A kde se nachází Mumlavský vodopád? Přeci v Krkonoších! U Harrachova. Takže je to trochu jako jít na Václavák. Na druhou stranu z toho plynou výhody v podobě dostupnosti služeb pro zhýčkané turisty.

K vodopádu se můžete vydat i s malými dětmi. Část cesty je pro kočárek ne úplně ideální, ale dá se projet – podrobnější popis výletu s kočárkem naleznete zde. My jsme s kočárkem nebyli – ostatně v zimě je tam dost ledu a sněhu…

Svůj výlet můžete začít v Harrachově, na parkovišti vzdáleném zhruba 1 km od vodpádu, nejedná se tudíž o úplně nedostupnou atrakci. Dojít sem ale můžete i z mnohem větší vzdálenosti, pochopitelně.

Dětem zpestří výlet Liščí stezka. Jedná se o snadno přístupnou naučnou trasu s osmi zastávkami. Má dětem přiblížit, jaké je to být liškou.

Mumlavský vodopád je s výškou téměř 10 metrů jeden z našich největších a nejmohutnějších vodopádů.

Mumlavský vodopád

Mumlavský vodopád

Dětem můžete namluvit, že u vododopádu se nesmí mluvit, ale jen mumlat. Ostatně od německého murmeln (v překladu mumlat) je odvozen i název vodopádu. Takže žádné ječení! Nicméně vodopád je opravdu ohromující podívaná, takže děti vážně vydrží chvilku v klidu.

 

Nechcete, aby vám naše tipy unikly? Přidejte se k našemu blogu. A pokud máte nějaký skvělý tip na výlet, můžete ho přidat do facebookové skupiny o výletech nebo do veřejné verze naší mapy o výletech!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.