Máte rádi české dřevěné hračky? Jděte se podívat na jejich výrobu!

Nemáte rádi hračky z Číny a jiných dalekých zemí? Věříte české kvalitě? Preferujete dřevěné hračky pro své děti? Jděte se podívat, jak se v Česku dřevěné hračky vyrábějí!

Dřevěná hračka z Česka

Dřevěná hračka z Česka

Muzeum výroby hraček v Jiřetíně pod Bukovou

Nedaleko Tanvaldu, v Jiřetíně pod Bukovou, můžete společně s dětmi navštívit Muzeum výroby hraček i současnou výrobu. Kromě prohlídky hraček a strojů zde nakouknete pod pokličku různých výrobních procesů. Exkurze jsou vhodné pro děti starší 4 let a neprobíhají denně. Aktuální otevírací dobu si prostudujte na stránkách muzea.

Plánek areálu

Plánek areálu

Plánek areálu

Plánek areálu

Hračku si můžete zkusit i vyrobit sami!

V muzeu ale nemusíte jen pasivně pozorovat a sledovat. Zakoupíte-li si kreativní sáček, můžete se vydat do kreativních dílen. Zde vám zapůjčí materiál k výrobě vlastní hračky. Vřele doporučuji, neboť hračky vlastnoručně vyrobené, si (snad) přesycené děti budou vážit o trochu víc.

Hračku nemusíte kupovat; vyrobte ji!

Hračku nemusíte kupovat; vyrobte ji!

Sledujte i jednorázové akce

Pravidelně se zde také pořádají nejrůznější tematické workshopy. Sledujte proto stránky muzea na Facebooku, kde naleznete aktuální pozvánky a informace.

Hračky...

Hračky…

Vaší pozornosti by neměla uniknout ani podniková prodejna. Zde zakoupíte hračky, které necestovaly nikde po světě, protože byly vyrobeny zde, v Česku. No co vám budu povídat; nějaké ty dárečky – hry, hračky, skládačky – si zde určitě vyberete!

Bohatý výběr hraček ještě teplých z výroby...

Bohatý výběr hraček ještě teplých z výroby…

Pokud se vám tento tip na výlet líbil, mrkněte si i na naši mapku ostatních tipů na výlet a sledujte nás na Facebooku.

Pokud byste se rádi podělili se svým doporučením na výlet s dětmi, přidejte s k nám do skupiny o výletech nebo umístěte odkaz na svůj článek přímo do naší veřejné mapky!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.