Kam s dětmi v Praze do divadla? Přímo na nádraží!

Chcete vést děti ke kultuře? Rádi byste je vzali do divadla? Ale tak nějak tušíte, že balet v Národním divadle zatím není ono?

Jděte s dětmi na Hlavní nádraží v Praze!

Ne, nedělám si legraci. A opravdu nemyslím, že České Dráhy předvádějí na kolejích pěkné divadlo. Ani nikoho nenabádám si stoupnout na perón, a každé mašince, která přijede, zatleskat. Samozřejmě, také můžete. Ale uvnitř budovy Hlavního nádraží se skrývá víc. Víc než pár obchodů a pokladny. Najdete zde sál a v něm divadýlko.

Sedí se kolem kolejiště

Sedí se kolem kolejiště

Divadlo pro všechny milovníky vlaků

Není to obyčejné divadlo! Divadelní soubor ProDivalo vymyslel představení přímo pro děti. Divadýlko se zde nehraje na vyvýšeném pódiu, ale přímo na modelu vlaku uprostřed sálu. Děti sedí kolem kolejiště, doslova na dosah ruky od jezdících mašinek.

Pohádky o mašinkách…

Představení je na motivy pohádek o mašinkách. Kromě funkčních modelů mašinek si v něm zahrají loutky, a dostane se i na zajímavé světelné efekty. Děti nebudou mít na zlobení ani vteřinu!

Kolem budou jezdit vlaky...

Kolem budou jezdit vlaky…

Divadlo pro nejmenší v Praze – divadlo v Praze již od dvou let

Představení o lokomotivách je oficiálně koncipováno pro děti od 3 let. Pokud máte klidné mladší dítko, které je možné zaujmout, nebo risknete, že v případě nespokojenosti opustíte sál, vyrazte i s mladším. My jsme divadlo navštívili již několikrát, a to zhruba od dvou let.

Dětem se tohle divadlo tak líbí, že klasické pohádkové představení je pak může zklamat…

Jednu velkou nevýhodu tohle pěkně udělané divadlo samozřejmě má. Je tak moc poutavé, pěkné a přizpůsobené dětem, že ostatní divadýlka jen těžko konkurují. Pokud si vaše dítko zamiluje představení o lokomotivách, může se stát, že jiná divadýlka pak (veřejně) označí za kravinu. Na druhou stranu na lokomotivy můžete chodit furt dokola.

Vláčky - funkční

Vláčky – funkční

A až vylezete z divadla, můžete vyrazit někam vlakem, nebo jen doplnit pěkný zážitek pozorováním skutečných vlaků na nádraží.

Chcete znát další tipy, kam s dětmi v Praze a okolí?

Podívejte se naši mapku – jsou tam vyznačeny tipy kam se s malými dětmi vydat.

Nebo máte nějaký jiný tip? Sdílejte ho s námi ve skupině o výletech. Nebo se k nám rovnou přidejte na blog!

You may also like...

1 Response

  1. March 2, 2018

    […] patří kultura. I s dětmi můžete do divadla. A ne ledajakého. Na Hlavním nádraží hrají pohádku pro děti s opravdovými modely vlaků. […]

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Pille Danach Sex Nach Eisprung|Weight Loss Online|American Academy Pscyhitry Cbd Oil