Celozrnný mrkvový koláč s hřebíčkovou omáčkou

Aneb mrkváč s tatarkou. Jednoduchý recept, málo citlivý na výkyvy v surovinách (čtvrt hrnku mouky sem, čtrvrt hrnku mouky tam) a navíc se nabízí bokem udělat mrkvový salát, když už stejně špiním struhadlo! Pokud mrkváč připravujete se třema dětma, ten mrkvový salát je spíš nutnost, protože děti by většinu nastrouhané mrkve ujedly a mrkváč by byl velmi ošizený.

Mrkvový koláč

4 nastrouhané mrkve (+ další 2 na mrkvový salát)

2 nastrouhaná jablka (+ další 2 na mrkvový salát)

2 hrnky celozrnné špaldové mouky

2 hrnky bílé špaldové mouky

Půl hrnku moučkového cukru

Prášek do pečiva (1 pytlíček)

½ čajové lžičky skořice,

½ čajové lžičky hřebíčku

½ čajové lžičky zázvoru

1 hrnek mléka

½ hrnku řepkového oleje

2 vejce

Mrkvový salát připravíme nejdříve, aby nám děti neujídaly mrkev při přípravě těsta – smícháme nastrouhanou mrkev a jablka (aby salát nebyl suchý) a vymačkáme do toho 1-2 pomeranče (aby byl salát sladký, voňavý a určitě nebyl suchý). Mrkvový salát nesladíme cukrem, protože nechceme, aby nám skřípal mezi zuby! V pomeranči navíc je vitamin C a zpomaluje hnědnutí jablek.

A teď koláč – nejdříve promícháme sypké suroviny, přidáme nastrouhané mrkve a jablka, nakonec přidáme tekuté suroviny a lžící zamícháme těsto. Vykydneme do pekáče, vymazaného olejem a vysypaného hrubou moukou. Pečeme 30-40 minut při 200°C.

Hřebíčková omáčka

Kelímek zakysanky, 4 čajové lžičky medu, půl lžičky mletého hřebíčku, zamíchat, kydnout vedle koláče, ozdobit mochyní. Ňamy ňam ham!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

How Long Does It Take Erectile Dysfunction Drugs To Work|How To Reduce Tummy Fat At Home|Online Cbd Cream