Kam s dětmi za dinosaury do Německa? Dinopark Altmühltal nabízí k vidění kostry, modely i zkameněliny!
Protože naše rodina momentálně trochu trpí na dinosaury, objíždíme různá místa, kde se s nimi můžeme potkat tváří v tvář. Již jsme byli v německém dinoparku u Budyšína nebo v českém Chlupáčově muzeu historie Země. Tentokrát jsme vyrazili do bavorské oblasti Altmühltal, kde se nachází dinosauří muzeum pod širým nebem.
Abychom do muzea dorazili včas, přespali jsme před jeho návštěvou v městečku Prackenfels – informace o ubytování najdete zde: nuernbergerschule.de, ale najdete ho přes booking a jiné profláklé stránky.
Že jsme nejeli rovnou z Prahy byla naše pohodlnost; přeci jen, naši tři chlapci dlouhou jízdu v autě nemilují. Pro větší pohodu v rodině jsme tedy večer absolvovali nejdelší část cesty, ráno si dali pohodovou snídani (tak pohodovou, jak jen snídaně se třemi rozjívenými chlapci může být), a nevysilovali jsme se v den návštěvy muzea dlouhou jízdou.
Modely vyhynulých zvířat nejsou v tomto venkovním dinoparku ze železobetonu, jak je tomu v dinoparku v Budyšíně. Také zde nejsou modely v životní velikost. I tak jsou ale zvířata propracovaná a udržovaná. Narozdíl od fotek zde na blogu vede trasa ve venkovním muzeu správě po časové ose.
Kromě modelů se ve vnitřním muzeu nachází i pravá kostra tyranosauřího mláděte. Krabice, ve kterých cestovala z USA, jsou zde také vystaveny.
Celý komplex dinoparku se nachází v krásném lese.
V areálu dinoparku roste mnoho hub. Českému houbařskému srdíčku bychom doporučili si nejprve ověřit místní zvyklosti ohledně sběru hub.
Velké plus dinoparku je poměrně velká část věnována pravěkým zvířatům, která žila až v dobách po dinosaurech.
My jsme celou trasu dinoparku oběhli opakovaně, tudíž jsme se do různých období vraceli různě.
Součástí muzea je i stánek s občerstvením a restaurace. Zde je vyfocen jídelní lístek pro lepší rozhodování, kolik řízků na cestu nasmažit.
Každopádně bacha na to, aby vám řízky nějaký dinosaurus nesežral.
Celá oblast Altmühltal je známá jako velké naleziště zkamenělin. Můžete si je prohlédnout v krytém muzeu v dinoparku, nebo – jak se dočtete např. zde – si můžete nakopat dokonce zkameněliny vlastní!
V dinoparku se nachází několik velkých dětských hřišť. Dále jsou zde i speciální dinosauří atrakce, např. měření rychlosti sprintu a porovnávání s různými dinosaury. My to rychlostí dotáhli na stegosaura.
Dinopark Altmühltal rozhodně stojí za návštěvu. My tam jeli autem, cestu hromadnou dopravou si dobře naplánujte, jet ráno z Prahy a stejný den i navštívit dinopark by mohlo být vyčerpávající. Ono i tím autem jsme využili přespání v hotelu…
A pozor na počasí; většina dinoparku je venku!
Znáte také nějaké místo, kam by měli milovníci dinosaurů vyrazit? Podělte se u nás na blogu, ve skupině o výletech, nebo dejte tip přímo do mapy:
Nejnovější komentáře