Kam s dětmi za koupáním – pískovna Baraba u Mělníka

Náš seriál o tom, kam s dětmi za koupáním, pokračuje. O tom, že okolo Labe se vyskytují různé zatopené pískovny, již všichni víme. Které jsou ale ty opravdu pěkné na koupání?

Koupání v pískovně u Mělníka

Koupání v pískovně u Mělníka

Pískovna u Mělníka

Některé jsou profláklejší a oblíbenější, některé zatím tolik zájmu nezažily. Řekla bych, že pískovna u Mělníka Baraba, není prozatím mezi Pražany tak populární, i když známá je – to ne, že ne. Nejedná se vlastně o jedno jezero, ale o komplex jezer. My jsme ho navštívili z východní strany.

Autem, vlakem i pražskou MHD

Dojet se sem dá pohodlně autem a zaparkovat v těsné blízkosti jezera. Kdo spoléhá na hromadnou dopravu, zastávka autobusu je hned vedle pískovny – jmenuje se Dolní Beřkovice, Posadovice. Sem jezdí autobusy z Mělníka – a na Mělník se zase dostanete z Prahy přímo z Ládví (z Mělníka se dá dojít i pěšky). Na druhé straně jezera staví vlak v zastávce Cítov. Záleží tedy, odkud se za koupáním vydáte. A abychom nezapomněli – podél Labe přes Mělník vede pěkná cyklostezka. Koupání se tak dá spojit s cyklovýletem.

See full screen

Koupání v soukromí i na větší pláži

Kolem pískovny jsou pískové pláže a plážičky, na některých praží slunce celý den, na některých tvoří divoký porost stín. Jak je v Česku pravidlem, hustší keře jsou plné toaleťáků, protože pro místní radnici by přistavení dostatečného množství kadibudek bylo zřejmě neřešitelný problém. Kdo ale vydrží a proklestí si cestu k vodě, bude mile překvapen.

Některé pláže nejsou úplně pohodlně přístupné...

Některé pláže nejsou úplně pohodlně přístupné…

Voda je čistá a osvěžující

Voda je i ke konci parného léta průhledná. Pláže, zejména ty méně přístupné, jsou posety velkým množstvím mušliček. A i když občas ve vodě člověk u břehu narazí na rostlinu, celkově vodu hodnotíme velmi kladně. Tak jeďte, dokud je to správné počasí!

Čistá voda...

Čistá voda…

Zaplavali byste si?

Zaplavali byste si?

Kam se ještě stavit cestou?

Cestou tam či zpět se ještě můžete zastavit v Jahodárně Vraňany pro svačinu, v bistru Vedlepily na zmrzku nebo v nějakém jiném námi doporučovaném cíli – sledujte nás na Facebooku.

See full screen

A pokud byste chtěli ještě nějaké další tipy, mrkněte na naši veřejnou mapku – sem ostatně můžete doplnit svůj tip i vy! Stejně jako do naší skupiny na Facebooku!

See full screen

You may also like...