Kam s dětmi na koncert vážné hudby? Do Rudolfina, přeci!

Rudolfinum

Rudolfinum

Do Rudolfina? S dětmi? Na vážnou hudbu? Možná si říkáte, zda se ta paní, co píše tenhle blog, nezbláznila. Má tři chlapečky mezi jedním rokem a pěti lety, a doporučuje tady jako program koncert vážné hudby. Ta paní si neumí usměrnit děti ani v restauraci! Chodí obtěžovat číšníky a teď ponouká k výtržnostem v Rudolfinu? A řeknu vám to asi takhle; co když se děti napíchnou na smyčec? Co když půjde pán s pozounem a dítě mu dovnitř hodí hopík?

Nezaslouží si pracující lid trochu klidu od cizích harantů alespoň na koncertě?!

Ano, možná se budete divit, ale již několik let je možné v Rudolfinu navštívit koncerty pro cílovou skupinu „děti 4-7 let“. Je to rozumné. Chcete-li vést děti k jakés takés kultuře, je zřejmě dobré začít před pubertou. A Česká filharmonie ví, že své diváky si musí vychovat.

Koncerty jsou uzpůsobeny dětem

Koncerty jsou samozřejmě uzpůsobeny dětem. Délka jednoho představení je 45 minut a děti nepotřebují žádnou hudební průpravu. Koncertem provází skřítci Šíma a Lupi svými vstupy mezi jednotlivými skladbami. Co se týče hudby, dostane se např. na následující:

Antonín Dvořák – Slovanský tanec č.7 c moll op. 46 „Skočná“

Vittorio Monti – Čardáš

Georges Bizet – Předehra k opeře Carmen

…a další. Celkem se jedná o osm hudebních vstupů.

Jak se vlastně naše děti ocitly v Rudolfinu?

U nás na koncert natrefila jedna babička, druhá babička si vzala kulturní výchovu svých vnoučků na starost a místo dalšího plyšáka zakoupila lístky na koncert. Vyšlo ji to tedy dráž, ale zase se nám teď doma neválí další krám, a děti jsou obohacené.

A co na to vlastně děti?

Největší zážitek našich dětí? Jak si ta paní nandala ten kruh a plavala pod vodou! To bylo něco! Hudba jako taky dobrý, ale maminko, nebyly tam HARVANY. Na harvany tedy budeme muset jít někam jinam. Asi zaúkolujeme někoho dalšího z rodiny, kdo bude naše děti chtít rozvíjet. Já jsem s rodiči na podobné akce nechodila. Škoda. Možná bych pak v hudební výchově nemusela dostávat špatné známky při poznávání hudby dle poslechu… Možná bych pak k hudbě měla větší vztah a nestyděla bych se zpívat dětem v Albertu. Hausmann má hudbu sice v genech, ale ještě ji neprobudil. Taky ho na koncerty nebrali…

Rudolfinum

Rudolfinum

A pokud je té kultury i na vás moc, podívejte se i na naše další tipy z Prahy a okolí.

Přidejte se k nám do skupinky s tipy na výlety a akce pro děti, nebo sledujte náš blog!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Cannabis Oil Treating Breast Cancer|