Mrkvový koláč s ovesnými vločkami – aby vám nežrali cukroví

Než si to přečtete, můžete si nás přidat mezi oblíbené blogy na Bloglovin – pak už třeba nebudete chtít…

Na farmářském trhu, kam chodím pro chleba, otevřeli novinku; stánek se speciálním pečivem bez mouky. No co vám budu povídat. U stánku je furt narváno, paní prodavačka vypráví a vypráví o prospěšnosti bezmoukové diety, a obyčejný smrtelník s dvojkočárem se k pultu vůbec neprocpe. Tuhle jsem šla ale kolem, a zaslechla jsem tajnou informaci, že se třeba jedná jen o vyšlehané vejce s mrkví. Ha! Vyšlehat vejce a smíchat to s mrkví snad zvládnu, ne? Co bych se rvala s dvojkočárem ke stánku!

Vymyslela jsem si svůj recept. Nakonec jsem sice musela navzdory původním plánům přidat ovesné vločky, protože se mi směs zdála moc vodnatá, přesto jste, milí čtenáři, na můj mrkvový koláč jistě zvědaví. Tenhle koláč zvládne opravdu každý.

Nezbytné ingredience:

  • 5 středních mrkví
  • 4 vejce
  • Půl hrnku cukru
  • Hrnek ovesných vloček

Nejprve se utře žloutek s cukrem. Přidá se nastrouhaná mrkev s ovesnými vločkami a na závěr vyšlehané bílky. Směs se rozprostře na plech a vše se dozlatova upeče.

Výhoda mrkvového koláče je, že vydrží hrozně dlouho, aniž by se na něj vrhla smečka hladových vlků. Mohu vám garantovat, že pokud předvedete své pekařské umění v podobě tohoto koláče, na nic dalšího, co upečete, už vám rodina preventivně ani nehrábne! Moje ségra se odpovědi na mou otázku, zda jí chutnal, taktně vyhnula. My máme tenhle koláč v lednici už týden. Když teď někdo otevře lednici a zahlédne ho, rychle lednici zabouchne a jde si po svých. Všichni se bojí, že jim budu koláč nutit. Jó, ale dokud se koláč nesní, tak prostě žádné cukroví nebude. Koláč perníčky hlídá a hlídá je poctivě! Pokud máte podnikavého ducha a registrační pokladnu můžete s koláčem podle mého receptu vyrazit na farmářský trh. Pak mi napište, kolik jste na koláči trhli. Dobrou chuť!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Diet Pills Without Caffeine Stimulants|