Patálie naší rodiny – co číst předškolním dětem aneb čtení bez protestů

Co číst předškolním dětem?

Co číst předškolním dětem?

Hledáte, co číst předškolním dětem? Pročítáte recenze na knihy? Sjíždíte knižní blogy? Co takhle jednou zabrousit mezi starší knížky? A co si rovnou přečíst knihu maďarskou (ne v originále).

Kniha Patálie naší rodiny (v originále Türhetö Lajos) maďarské autorky Katlin Nagy z osmdesátých let minulého století byla naše volba na týdenní dovolenou. Kniha nakladatelství Albatros o 74 stránkách je úzká a obsahuje řadu poměrně vydařených obrázků Věry Faltové s mnoha detaily, o kterých je možno s dětmi diskutovat. Přečetli jsme ji za 3 dny.

Velká písmenka pomohou procvičit čtení

Oficiálně je kniha určena dětem od 6 let. Určitě je perfektní pro první čtenáře, neboť velká písmenka se snadno čtou a příběhy jsou poutavé. Pomůže i těm, co mají problémy s popisem obrázku. My jsme ji četli s mladšími dětmi a zaujatě poslouchaly.

O čem kniha je

Kniha s humorem podává příběh jedné rodiny. Společně žijí maminka, tatínek, babička, dědeček a dva bráškové, kterým se v závěru narodí ještě sestřička. Příběhy jsou vyprávěny z pohledu nejstaršího chlapce. Rodině velí babička, jak už to tak asi u takových soužití bývá. Dědeček při mytí oken vždycky zmizí k sousedům a průšvihy žehlí rybízovým vínem. A že jich díky mladšímu chlapečkovi není málo! Maminka má jen vedlejší roli.

Stojí kniha za přečtení?

Knihu dětem určitě přečtěte. Kniha je humorná, děti se mohou identifikovat s chlapcem, co tvoří jeden průšvih za druhým. Rodiče pak mohou knížku brát jako malé varování před vícegeneračním soužitím.

A existuje ke knize i film!

Na námět knihy byl natočen i film. Chcete-li se procvičit v cizím jazyce a ukázat dětem něco z jiné, i když vlastně ne tak vzdálené země, můžete si ho pustit zde:

https://www.youtube.com/watch?v=aIhMzkqGTdQ

Máte jiný tip na knížku pro děti? Přidejte se k našemu blogu nebo do skupiny o dětských knížkách…

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Drugs To Use After Sex To Prevent Pregnancy|Purple Yellow Diet Pills|Cbd Herbal Oil