Řepařská drážka – kam s dětmi za vláčky

V okolí Kolína fungovala od konce 19. století až do 60. let 20. století řepařská drážka. Pomáhala s distribucí řepy do cukrovarů. Díky občanskému sdružení „Klub pro obnovu Kolíské řepařské drážky“ mohou milovníci železnic navštívit tuto unikátní úzkokolejku i dnes.

Dnes slouží Kolínská řepařská drážka k rekreačním účelům

Dnes slouží Kolínská řepařská drážka k rekreačním účelům

Dnes se v soupravách již žádná řepa nevozí – slouží pouze k rekreačním účelům. My jsme se na ni vydali s našimi třemi malými dětmi.

Vyžití pro děti při čekání na vlak

Vyžití pro děti při čekání na vlak

Ve výchozí stanici se nachází kromě zázemí i dětské hřiště, trampolína, občerstvení a malá expozice.

V expozici se dozvíte, že dříve vedla drážka až do lesa u Hlušic...

V expozici se dozvíte, že dříve vedla drážka až do lesa u Hlušic…

Jízdy jsou vyhlídkového charakteru. Jízdenka je zpáteční; většina návštěvníků jede na konečnou a hned zase zpět. Není to ale nutné.

V konečné stanici Býchory čeká na malé návštěvníky dětský park – pískoviště, roura k prolézání, lavičky a stoly a další venkovní atrakce. Je možné si v konečné stanici pohrát a zpět jet až dalším vlakem.

Na trati je několik zastávek na znamení. Nemusíte tedy jet pouze tam a zpátky. Můžete si udělat výlet (krátkou procházku) z konečné stanice do jedné ze zastávek na trati.

Ve stanici

Ve stanici

Vlaky mají místo pro kola i pro kočárek. Kromě běžných jízd provozovatel pravidelně organizuje i tematické jízdy. Sledujte proto stránky Řepařské drážky, ať vám žádná akce neunikne!

Pokud byste raději vyrazili někam jinam, mrkněte na naši mapku s různými tipy na výlet. Můžete se také přidat do naší skupiny na Facebooku.

A jestli máte také doporučení, kam s dětmi, přidejte odkaz do veřejné kopie naší mapky!

Každopádně nás sledujte na Facebooku.

You may also like...

What Foods Cure Erectile Dysfunction|How To Lose Weight In 3 Months Without Exercise|Charlottes Web Cbd Oil For Crohns