Co číst dětem? Pejskovy pohádky

Krátké pohádky pro předškoláky, které zaujmou menší ale i starší děti se skrývají v knížce „Pejskovy pohádky“. Napsal ji Zdeněk Adla a vydána byla v roce 1969.

Jedná se o soubor krátkých pohádek a povídek, a pohádek, které spojuje to, že je vypráví maminka svému malému pejskovi před spaním.

Co číst dětem? Pejskovy pohádky

Co číst dětem? Pejskovy pohádky

O čem pohádky jsou?

Jde o příběhy se zvířecími hrdiny, ale i s klasickými pohádkovými postavami. Do některých pohádek jsou zahrnuty modernější prvky, některé vůbec nepůsobí pohádkově. Mě jako matku nebaví pořád dokola číst stejné pohádky, proto hledám nějaké originální čtení. Tyhle příběhy nejsou ukecané, mají nápad a moc dobře se čtou. Tak akorát před spaním.

Hra se slovy

Pokud si rádi hrajete se slovy, tuhle knížku v záplavě dnešní nabídky určitě nepřehlédněte. Povídka „Jak šel žiraf k moři“ vás určitě zaujme. Je plná slov odvozených od slova „žirafa“. Zda existují nebo neexistují, na to se autor vykašlal: „Vpředu žiraf, za ním žirafa, za ní malá žirafka, za ní malý žiráfek.“ Příběh pak pojednává o tom, jak tahle žirafí rodinka šla navštívit přístav, protože tam viděli mnoho žiraf. Ale nebyly to žirafy, nýbrž jeřáby. Což hloupému žirafovi prozradil až osel.

O zlobivém medvídkovi

Naše nejoblíbenější pohádka je o zlobivém medvídkovi, který šel do služby postupně k tygrovi, ke gorile a ke slonovi. „A co umíš?“ „Umím jen zlobit!“ „A umíš to alespoň pořádně?“ „…tygr říká, že to umím báječně!“ Pro naše tři chlapečky je samozřejmě každý, kdo umí báječně zlobit, velký hrdina.

Nejlepší pohádka z knížky? O zlobivém medvídkovi!

Nejlepší pohádka z knížky? O zlobivém medvídkovi!

A trochu té nekorektnosti…

Vlastně nevím, zda se to smí napsat, ale mně se moc líbí, když se černoušek v jednom příběhu drbe za černým uchem. Zní to pěkně. A nebojte, černoušek je filuta a přečurá lva!

Na prázdniny ideální

Pokud tedy hledáte nějakou menší knížku plnou příběhů na letní dovolenou, zkuste se po Pejskových pohádkách poohlédnout. Kde ji seženete? My ji máme z dobročinného bazaru v dost žalostném stavu – co se nachází na zadních stránkách vám bohužel neprozradím. Zkuste proto antikvariáty.

Snad knihu seženete v lepším stavu než my...

Snad knihu seženete v lepším stavu než my…

A pokud byste chtěli další inspiraci, co číst dětem, přidejte se k našemu blogu nebo do naší knižní skupiny.

You may also like...

Men Long Foreskin Naked Penis|Does Yerba Mate Stain Suppress Appetite|Nuleaf Order Status