Svatba vnuka č.2 – praděda bloguje

Úvod (Hausfrau): Hausmannův bratr se ženil. Na rozdíl od Hausmanna si nezjistil, co jsou zákonné povinnosti k uzavření sňatku, a nechal se přesvědčit nevěstou, že bez účasti dalších 500 hostů a 858 bodů programu nebude sňatek uznán. Když přišly instrukce ke svatebního dni (150 normostran), rozhodl se děda, že nastávajícího ženicha je třeba vybavit nezbytnými radami. Díky tomuto blogu si rady našeho pradědy můžete přečíst nyní i vy!

Dobrý večer,

díky za zprávu s podrobným rozpisem organizace. Dal jsi si s tím práci, ale přece jen dovol,abych Tě upozornil včas na některé menší i poněkud větší nedostatky.

Tedy v prvé řadě chybí údaj o špalíru granátníků v napoleonských uniformách s medvědí čepicí a vztyčenými šavlemi, který bude  vymezovat cestu svatebčanů od brány na místo činu a předejde bloudění hostů po oboře. Dále není jasno kdo z dirigentů – účastníků probíhajícího Pražského jara bude mávat  orchestru hradní stráže při hudebních kulisách, kterými bezpochyby bude obligátní svatební pochod – vítězství ženichovo, která sopranistka Národního divadla bude kvílet Schubertovo Ave Maria – žal nevěsty nad zkaženou budoucností, a kdo  bude dirigovat Borodinovu V. symfonii  – Vítězná – jako oddech, že už to máme konečně za sebou.
V souvislosti s tím chybí zabezpečení dvou sanitek parkujících v pohotovosti před letohrádkem. Jedna pro ženy, kde budou dámy omdlévající dojetím přiváděny k vědomí lehkým fackováním v hlubokém předklonu, a druhá pro muže, kde se těžce unavení pánové a leccos simulující budou léčit frťanem rumu, nebo dvěma.       
V moderní době patří k lepšímu tónu, aby se mladí lidé nechali oddávat v raketě letící na Mars, v mořských hlubinách, při jízdě na cvičeném koni, který obíhá klusem cirkusovou manéž, nebo za jiných podobně  originálních situací, Vy jste volili druhé patro. Není sice moc originální, ale v organizaci je opomenuto, ve kterém okamžiku se ženich zmocní nevěsty, aby ji vynesl po schodech nahoru, a zda je nevěsta připravena morálně i oděvem k tomu, že musí ženicha, který zbledl v okamžiku, kdy si uvědomil smysl a důsledky svého podpisu, odnést opět po schodech dolů, a to až do zmíněné sanitky.
Co se týká přepravy hostů do výkrmny neočekávám problémy, neboť tato bude v rukou normálních lidí jako jsou šoféři a řidiči tramvají, autobusů, lokomotiv, rikš a podobných povozů. U výkrmny postrádám jméno kuchaře,a výčet jednotlivých chodů, aby každý věděl, má-li se najíst předem doma. Nicméně nepředpokládám, že restovaná dýně plněná jemně sekanou cuketou marinovanou v kokosovém mléce a podušenou rýží s chutí čili z provincie Hamarád, posypaná ceylonským  kmínem a zdobená kozí šlehačkou s lesními ostružinami vzbudí mlaskání, i když hosté budou předstírat, že je to velice chutné, ale příliš syté.
Nakonec chybí velmi důležité opatření, to je pojištění restaurace proti poškození cizího majetku. Díky kamarádům dojde po rozkrájení svatebního dortu k postupné demolici zařízeni interiéru včetně obvodního zdiva a rekonstrukce ruiny si vyžádá několik měsíčních platů obou novomanželů. Také chybí paraván pro převlečení nevěsty ze svatebního hávu do džínů, neboť kotrmelce se závojem omotaným kolem lokte skrývají riziko úrazu.
Uvedené nedostatky organizace nahlížím shovívavě. Chápu, že se ženíš poprvé a nemůžeš mít stoleté zkušenosti jako já. Ale i s nedostatky dopadne vše ke spokojenosti. Nikdo nic nepozná. Neúplný soubor uvedených nedostatků chápejte oba, prosím jako náhradu proslovu při gratulaci po obřadu. Každý tam přeje štěstí a něco duchaplného se snaží přidat. Já to dávám předem. Obávám se, že mnohá z doporučení již nestačíš realizovat. Nevadí, uchovej je v paměti, až budeš vdávat syna, budeš je moci uplatnit. 
To štěstí popřeji až na Bílé hoře. Jako ostatní.
Váš Děd.

You may also like...

2 Responses

  1. Ghandiovec says:

    Děda má talent! Nechcete mu založit vlastní rubriku? 🙂

  2. Hausfrau says:

    Musíme ho nejprve zasvětit do tajů blogování 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.