Co číst dětem před Vánoci – kocour Fiškus a vánoční skřítek

Kocour Fiškus a vánoční skřítek je kniha ze série příběhů o dědovi Pettsonovi a jeho mluvícím kocourovi Fiškusovi od švédského spisovatele Svena Nordqvista. V češtině jsme ovšem objevili příběhy pouze dva – pokud vaše děti kniha zaujme, hned tu máte motivaci pro čtení v cizím jazyce.

Koucour Fiškus a vánoční skřítek

Koucour Fiškus a vánoční skřítek

Netypický vánoční příběh

Knihu jsme četli s předškolákem, zaujme jistě i starší děti. Pokud hledáte vánoční příběh, který není tak úplně typický, má nápad i pěkný příběh, tato kniha vás nezklame. Mladším dětem se líbily obrázky, ale jejich koncentrace není v knize tak dlouhá, aby vyvážila délku mluveného slova.

O čem kniha je?

Kocour Fiškus si moc přeje, aby k němu přišel vánoční skřítek. Děda Pettson se moc snaží, aby kocourovi vyšel vstříc, a vyrábí mechanického skřítka. Výroba se občas komplikuje, vždy ale zasáhne náhodný příchod neznámé osoby, ve které čtenář cítí převlečeného skutečného skřítka.

Přijde skřítek?

Kocour i děda Pettson s napětím očekávají příchod Štědrého dne. Přijde nakonec skřítek? Nepřijde? Bude lepší, když kocour nepozná, že jde o mechanickou hračku? Neupadne skřítkovi ruka? Předá dárek?

Vše nakonec vyjde tak jak má, i když…

I když vlastně nakonec sám děda Pettson neví, zda byl u nich jeho skřítek dřevěný, nebo skřítek skutečný. A nikdy na to nepřijde…

Kniha o těšení se, doufání, radosti a kouzelné atmosféře zpestří předvánoční čekání v každé rodině. A kterou knihu jste si na adventní čas přichystali vy? Pochlubte se u nás na blogu nebo ve skupině o čtení dětem.

You may also like...