Jak jsme zvládli vánoční prázdniny

Vánoční prázdniny ve stavebním duchu - Duplo

Vánoční prázdniny ve stavebním duchu – Duplo

Vánoční prázdniny, čas, kdy školky zavřou a škodolibě čekají, že si jako rodiče poradíte sami. Čas, kdy odvážnější rodiče berou své děti na hory, zatímco ti, co trpí spánkovou deprivací, půjčují děti alespoň na chvíli prarodičům, aby si všichni pěkně pohráli… Jak jsme zvládli tento rodinný čas my?

Bez pohotovosti

Vánoční prázdniny jsme zvládli bez návštěvy pohotovosti, což – musím se přiznat – vnímám jako velké plus. Jestli se něčeho bojím, je to nevyspalý zdravotnický personál, dvě hodiny v nevětrané čekárně s lidmi, kteří mají nějakou luxusní přenosnou chorobu (že po tom, co lékaři získají jejich vyšetření krve, je celé obalí nepropustným oblekem a zavřou do přetlakového stanu – samozřejmě až poté, co takový člověk proběhne po vlastních celou nemocnicí, aby sehnal drobné do automatu na devadesáti korunový poplatek – jak známo, člověk je infekční až po stanovení diagnózy), a tak vůbec… Antibiotika na zánět spojivek vám bohužel bez předpisu v lékárně nevydají, ale vydrželi jsme bez pohotovosti…. Všechny ostatní naše vánoční choroby; rýmy, kašle, pupínky a opruzeniny bylo možno zvládnout bez odborné pomoci.

Bez instalatéra

Vánoční prázdniny jsme zvládli bez instalatéra, přestože se chlapečci pokusily spláchnout naráz do záchodu větší množství toaletního papíru – asi tak dvě ruličky (po rozmotání). Naštěstí Hausmann dělal několik let ve výrobě a nesnažil se problém vyřešit pomocí stažení nové aplikace do svého dotykového telefonu. Prošťouchl záchod mechanicky za použití selského rozumu, násilí a několika nadávek. Jsem fakt ráda, neboť začalo mrznout (na stromech se objevila JEDOVATKA, jak konstatovalo naše děťátko), a chodit z desátého patra do křoví se mně osobně nechce (ostatní ať si dělají, co chtějí).

Chtěla jsem sem dát fotku, ale… kašlu na to, trefil by vás šlak, jak máme nablejskanej záchod!

Bez zvracení

Vánoční prázdniny jsme zvládli bez zvracení, i přes tuny cukroví, které do sebe děti naládovaly; rohlíčky, išlské dortíčky, perníčky, slepované sušenky, košíčky, rumové kuličky… Dětem se musí alespoň na svátky dopřát.

Bez pořádných procházek

Rozsednutá trať k vláčkodráze

Rozsednutá trať k vláčkodráze

Vánoční prázdniny jsme zvládli bez pořádných procházek, protože vysvětlujte dětem, že s tou hromadou Dupla, novým depem a kilem Lega si budou moct pohrát, až se vyvenčíme. Zato jsem si konečně mohla postavit pořádný tunel a projet se se svojí novou mašinkou na dálkové ovládání. Lidi, mateřství je super, protože si člověk legálně může hrát s těmihle super hračkami! Akorát o mašinku se s mnou furt perou, tunel mi zbořili a často míváme každý jinou představu o tom, co budujeme. O spirále pro Ikea vláčky ani nemluvě, neumím to postavit tak, aby nespadla, když si na ni někdo sedne. Každopádně, díky bohu, že nám Ježíšek nenadělil žádné holčičí produkty – opravdu bych si nechtěla hrát s malým vysavačem z levného fialového plastu ani si přebalovat mrkací panenku.

Bez psychologa, bez psychiatra, bez léčebny

Vánoční svátky jsme zvládli bez návštěvy Bohnické léčebny. Trochu jsem přemýšlela, že bych se tam nechala třeba na jednu noc ubytovat (mají tam určitě funkční hajzlíky), ale když to Hausmann vyčistil a párkrát mi i uvařil, uklidnila jsem se. A to i přes ten ucpaný záchod, mašinku, kterou mi zabavili a rozdupnutou spirálovitou trať, kterou jsem stavěla tři hodiny. O rozflákaném pekáči plném zapečených těstovin ani nemluvě.

Bez zázvoru

Vánoční prázdniny jsme museli zvládnout bez zázvoru, protože Hausmann ŽÁDNÝ zázvor k Vánocům nedostal. Pouze jednu mističku kandovaného zázvoru a potom také nějaký tvrdý alkohol se zázvorovou příchutí. Zatím jsme si ho schovali.

Bez silvestrovské party

Vánoční prázdniny jsme dali bez pořádné párty. Miminko samozřejmě pařilo do tří do rána, kdy se vzbudil jeho bratr, chtěl na záchod, pít a kašlat, ale oficiálně nic nebylo, ani kapka alkoholu (ani zázvorového alkoholu). Ve čtyři přišly nejsilnější výbuchy, že jsem pojala podezření, že se nejedná o silvestrovské radovánky, ale ráno všechny okolní paneláky stály na svých místech. Aspoň že tak.

Prázdniny jsme si prostě užili. Bez debat.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.