Rodinné aktivity: Odšťavňování zázvoru

Hausmann, velký zázvorový guru, dostal k narozeninám zhruba kilo zázvoru. To není úplně málo. Trochu jsem se obávala, že z kila zázvoru bude rázem kilo plesnivého zázvoru, ke kterému se nebude nikdo znát, ale mýlila jsem se.

Zázvor, co dostal Hausmann k narozeninám

Zázvor, co dostal Hausmann k narozeninám

Zázvorový sirup nejvyšší kvality…

Hausmann, známý svou kreativitou, invencí a láskou ke zdravému životnímu stylu (ke kterému vedeme i děti, proto jme se museli obětovat, a sežrat jim všechnu čokoládu, co přinesl Mikuláš), si poradil. Vytáhnul odšťavňovač na ovoce a dal se do práce. Kilo zázvoru oloupal, nakrájel a naházel do odšťavňovače. Asi hodinu jsme poslouchali tento zvuk:

Po téhle dlouhé odšťavňovací směně jsme měli kromě zadělaného odšťavňovače i sklenici pravého zázvorového drinku. Zdá se vám to málo? Pak si dejte panáka. Po jednom panáku takového pití se všechny vaše choroby odstěhují raději k sousedům, protože ani streptokok nemá tohle zapotřebí. Na návštěvu už k vám nepřijde ani běžná chřipka, protože nechat se vypálit 100 % zázvorovým džusíkem je opravdu na hraně i pro ni.

100 % zázvor

100 % zázvor

Dá se předávkovat zázvorem?!

Ostatně navštívit vás nepřijde zřejmě už nikdo, koho uctíte sklenkou lahodného zázvorového vypalovacího nápoje. Hausmann s oblibou nabízí kandovaný zázvor s popisem „kandovaný ananas“, ale zázvorový koncentrát v převlečení za jablečný džus je o hodně vyšší level.

Odšťavňování zázvoru

Odšťavňování zázvoru

Já jsem část přilila do perníčků, abych už to nemusela pít. Mohu vám garantovat, že takový „GINGERbread“ jsme ještě nikdy neměli. Budu ale muset asi vymyslet další způsoby zpracování, neboť Vánoce jsou za dveřmi. A já se ptám; Co asi dostane Hausmann k Vánocům?

You may also like...

3 Responses

  1. Hanka says:

    Pořádný čistící prostředek a zubní kartáček na ten zadělaný odšťavňovač? 😀

  2. Hausfrau says:

    Nevím, já to nemyla 😀

  1. January 1, 2017

    […] prázdniny jsme museli zvládnout bez zázvoru, protože Hausmann ŽÁDNÝ zázvor k Vánocům nedostal. Pouze jednu mističku kandovaného […]

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Erectile Dysfunction Clinic London|Hyperdrive Weight Loss Pills|Buds Use After Cbd Oil Is Made