Jak mikroskopovat s dětmi v terénu? Lupou na mobil!

Mikrosvět fascinuje každého malého vědce. Jaký mikroskop si ale pořídit do terénu? Co si brát s sebou na výpravy? Klasický mikroskop s okulárem je poměrně nepraktický i na doma. USB mikroskop, který se dá připojit k notebooku, má jednu zásadní nevýhodu; musíte tahat notebook. Což v případě, že nesete dvacet kilo svačiny, pět pláštěnek a sedm bagrů, nemusí být výhra.

Lupa se přicvakne na mobil…

USB mikroskop připojitelný k mobilu jsme dosud žádný neobjevili. Na mobil ovšem existuje lupa, která se fyzicky připlácne na čočku foťáku od mobilu.

Lupa (mikroskop) na mobil
Lupa (mikroskop) na mobil

Jak mobilová lupa fotí?

Lupa má samozřejmě své nevýhody. Obraz není rovnoměrně zaostřen. Co si ale budeme povídat, pro dětský výzkum je lupa za pár stovek dostatečný prostředek.

Pískovec pod lupou
Pískovec pod lupou

Co fotit lupou na mobil?

Můžete se inspirovat našimi ostatními příspěvky o mikroskopování s dětmi, nebo následujícími fotkami:

Mech, lišejník a list pod lupou
Mech, lišejník a list pod lupou
Špína na rukou
Špína na rukou

Kde se dá lupa koupit?

Prosím, zkuste googlit. Lupa na mobilní telefon je běžný artikl e-shopů s elektronikou. Někdy se jí také říká “mikroskop na mobil“. Zkuste ten, co vám nejlépe vyhovuje (zřejmě nejlevnější). Co se týče zvětšení, na naší lupě je napsáno 60x. Iluze o tom, jak je zvětšení na zařízeni za dvě stovky nakalibrováno, však nemějte. Údaj je pouze orientační.

Máte lepší napad, jak mikroskopovat v terénu?

Podělte se s námi ve skupině Pokusy a jiné zábavy s dětmi!

You may also like...

Fda Male Enhancement|Colon Cleansing At Home For Weight Loss|Cbd Brothers Green Oil