Jaké pohádkové příběhy číst dětem – Zlaté dukáty

Zlaté dukáty

Zlaté dukáty

Ráda tady prezentuji knihy pro děti, které mi nepřipadají tak úplně známé. Já si však přesto myslím, že stojí za to, je s dětmi otevřít a přečíst. Zlaté dukáty od Miroslava Slacha je kniha vydaná v roce 1979. V antikvariátech ji seženete za pár korun. Možná ji dokonce vyhrabete u babičky v knihovně. Nebo si ji prostě můžete vypůjčit. Každopádně až na ni narazíte, neodhoďte ji stranou.

Pro koho je kniha určena?

Kniha obsahuje 9 delších pohádkových příběhů. Dle mých zkušeností je tento typ knihy vhodný pro děti zhruba od 4-5 let. Vzhledem k délce příběhu zabaví i mnohem starší děti.

Pro první samostatné čtení se spíše nehodí, na to jsou příběhy příliš dlouhé.

O čem pohádky jsou?

Mně tato knížka vyhovovala i proto, že jsem ji sama neznala, a samotnou mě bavilo číst delší pohádkové příběhy. Ono číst dokola Veselou mašinku, nebo i Popelku není zas takové terno. Alespoň pro matku.

Ve Zlatých dukátech naleznete příběhy vycházející z klasických pohádek údajně z ponapoleonského období, ale přeci jen trochu jiné, delší, propracovanější. Vyskytují se zde obři, trpaslíci i víly.

Občas někdo umře na mor

Pokud jste však vy nebo děti citlivější povahy, potom pozor. Jeden příběh začíná: „…Tatínka už neměl. Zemřel na mor v té velké válce…“ Pro mě tato věta znamenala zhruba hodinové vysvětlování slov: Válka, mor a zemřel. A samozřejmě souvislostí, což nemusí být příjemné – děti okolo smrti opravdu nechodí jako kolem horké kaše.

Příběhy se čtou jedním dechem.

Pohádkové příběhy se moc hezky čtou. Autor hodně používá přímé řeči, proto budete moct při čtení dětem měnit hlasy, a dělat pohádku strašidelnější, než je. Samozřejmě do té doby, než vám děti řeknou, že je to trapné.

Máte jiný tip na pohádkovou knížku o dětech? Nebo sami píšete pohádky? Sdílejte je s námi ve skupině o dětských knížkách. A určitě sledujte náš blog!

Zlaté dukáty

Zlaté dukáty

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Will Pills Makes Your Dick Bigger|Lose 10 Pounds In 7 Days|If You Fill Tiredness After Taking Hemp Oil Cbd