Kam na výlet s dětmi – Máslovice a přívoz

Máslo; odedávna si ho hospodáři doma vyráběli stloukáním ze smetany. I dnes si máslo můžete s dětmi vyrobit – je to jednoduchá, zajímavá, zábavná a zároveň poučná činnost. Ale máslem se nemusíte zabývat jen doma, vyrábět ho nebo jen plakat u televize, že zdražilo.

Všechnu hysterii okolo másla můžete uchopit jako příležitost se o másle dozvědět více. A kde vám o másle řeknou víc? Přeci v Máslovicích.

Zvolte si tedy Máslovice jako cíl vašeho výletu. Pouhých 18 km severně od Prahy, 30 minut autobusem, o něco méně autem se nachází malebná středočeská vesnička. Doporučujeme navštívit autobusem, neboť dále pak můžete pokračovat ve výletu dle našeho doporučení.

Přímo proti autobusové zastávce se nachází Muzeum Másla. Jedná se o maličké muzeum, kde si můžete prohlédnout nejrůznější typy máselnic, seznámit se s historií výroby másla a prohlédnout si formy, do kterých se máslo tvarovalo.

O děti zde mají zájem a malých návštěvníků si váží, protože jim zde připravili k dispozici puzzle, pastelky a skládačky k zabavení. Rodičům zase připraví na požádání kávu, aby se uklidnili po ranním běhu s potomky na autobus…

Po načerpání informací z muzea se dá po vyznačené trase – viz. mapa – dojít až k přívozu přes řeku Vltavu. Pozor, trasa má opravdu velké převýšení a vede prudce z kopce. Dolní část vede po silnici pozor, aby děti nevběhly dole pod auto. To, že vede z kopce je ale hlavní výhoda pro malé courače, co do kopce kňourají a fňukají.

Při čekání na přívoz se dá občerstvit v občerstvení. U občerstvení je i pěkné dětské hřiště. Po překonání řeky zbývá již jen kousíček k nádraží. Zda se vydáte do Prahy nebo budete pokračovat do další výletní destinace je jen a jen na vás!

Přidejte se do skupiny o másle nebo do skupiny o výletech! Nebo rovnou milujte celý tento blog!

PS: Zdají se vám fotky trochu rozmazané? To je tak, když vám někdo oslintá mobil…

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.