Svíčkárna Rodas – Šestajovice – vyrobte babičce pořádný dárek!

Sypané svíčky

Sypané svíčky

Svíčkárna Rodas je mezi rodiči tak profláklá, až jsme si říkala, jestli o ní napsat. Co napsat! Jestli tam vůbec jet! Že bych se chtěla setkat s půlkou Prahy v malé svíčkárně, to se úplně říct nedá. Nicméně vyrazili jsme i my vstříc tvoření svíček v Šestajovicích.

Svíčkárna Rodas má více poboček

Pokud nejste z Prahy, můžete si vybrat jinou pobočku, třeba Liberec, Olomouc, Písek, Plzeň, Košátky u Mladé Boleslavi nebo od září 2019 Ústí nad Labem. My vyrazili do té, co máme nejblíž. A vyrazili jsme hned na otevírací dobu.

Výrobo svíček nebo dalších dárečků pro babičky

Ve svíčkárně jsme se rozhodli pro výrobu sypaných svíček. Můžete si ale zaplatit výrobu svíček máčených, mejdlíček nebo třeba čokoládiček. My jsme pro naše tvořeníčko dostali skleničku s knotem, a k dispozici několik barev sypaného parafínu. Ty jsme společně s dětmi postupně sypali dovnitř. Nutno podotknout, že zorganizované to ve svíčkárně mají pěkně. Výroba nám s dětmi odsýpala.

Jak jsme my vyráběli svíčky

Abych byla přesná, děti vždycky zakřičely, jakou barvu chtějí – dvě nejstarší třeba „žlutou!“, pak se servaly o žlutou, já zatím tajně vyplnila náhodnou skleničku do půlky oranžovou – aby to šlo rychleji – tatínek usmířil děti a každé z nich pak do své svíčky nasypalo dvě zrníčka žlutého parafínu. Následně se celá scéna opakovala např. s modrou.

Mezitím se ztratilo nejmladší dítě, ale ne daleko, dobývalo se jen k vystaveným koláčkům. Naštěstí marně, čímž jsme dost ušetřili, a na ostatní návštěvníky zbylo občerstvení.

Horká čokoláda na nervy každého rodiče

Hotové svíčky nám milá obsluha zalila voskem a vůní. Než zaschly, zašli jsme si na horkou čokoládu. Tahle část programu se mě osobně líbila nejvíc. Děti sice naléhaly, abychom si domů koupili ještě padesát pět kilo čokolády v pevném skupenství, ale odolali jsme.

Horká čokoláda

Horká čokoláda

Skleničky od svíček se také malují

Svíčky bylo potřeba ještě pomalovat. Pokud budete tuto kratochvíli provozovat s dětmi, zamyslete se, zda nejsou sypané svíčky dost pěkné i bez malování. Babičkám by určitě takto stačily… Ty barvy totiž děsně dlouho schnou.

Malování skleniček

Malování skleniček

A tak jsme měli dost času prohlédnout si zvířátka…

Viděli jsme ovci, co se tulila ke kočce (nebo naopak), rozčílili jsme několik zvířat, že jsme jim nedali svačinu, prohlédli jsme si slepice s divným účesem (myslím zvířata, ne cizí matky), a taky prasata, abychom viděli, jako kdo máme doma bordel. Také andulky nás potěšili svým krásným zpěvem.

Děti byly nadšené. Je fajn jim ukázat zvířátka, protože pak si nemyslí, že koza je teriér našeho souseda a kráva doga pána odvedle… Není to úplně ono, když jdete po sídlišti a dítě bučí a mečí na cizí psy

Pokud stejně jako já váháte, neváhejte. Vyrazte v nějaký méně populární čas, abyste se vyhnuli davům, a jeďte. Dva základní body, které děti baví – vyrábění a zvířátka – jsou zde splněny. A pokud byste raději s dětmi vyrazili jinam, inspirujte se v naší mapce:

Nebo se přidejte do skupiny o výletech. Každopádně sledujte náš blog. Jezdíme i na neprofláklá místa!

You may also like...

1 Response

  1. Byla jsem tam tak dva roky zpátky. Svíčky a spol. dobrý, ale zvířátka mi tenkrát přišly v žalostným stavu..

Leave a Reply

Your email address will not be published.