Kam s dětmi na túru v rakouských Alpách? Naše testovací túra Filzmoos – Oberholfalmen a výš…

Když jsme letos poprvé vyjeli s dětmi do Rakouska do Alp, museli jsme si nejprve otestovat, co vlastně naši kluci (téměř 4 – 7,5 let) ujdou. Vyrazili jsme proto na testovací túru, kterou si můžete prohlédnout v naší mapě, nebo si ji otevřít na Mapy.cz:

Na celou obrazovku

Pokud byste chtěli naši testovací túru napodobit, nezapomeňte, že i když my jsme ji šli s malými dětmi v krásném počasí na pohodu, neznamená to, že vás nemůže zaskočit pořádná bouřka. Dodržujte proto všechny zásady pohybu v horách, mějte dostatečné zásoby vody, jídla a náhradního oblečení.

Byli jsme ubytování ve Filzmoosu. K ubytování jsme dostali SALZBURGER SPORTWELT CARD, která nás opravňovala k využití Wanderbusů v oblasti zdarma (i když na stránkách karty byla informace, že jedna cesta stojí 1 Euro na osobu).

"Zastávka" na severní straně Filzmoosu.
“Zastávka” na severní straně Filzmoosu.

Vyjeli jsme autobusem až k Oberholfalm (alternativa je vjet autem, ale platí se poplatek za vjezd). Zde se můžete občerstvit, užít si dětské hřišťátko, nebo si natočit pitnou vodu přímo z pramene.

Oberholfalm zastávka autobusu
Oberholfalm zastávka autobusu

U Oberholfalmu se nachází také vodní kolo a zvířátka, takže než jsme vyšli, chviličku to trvalo a dalo to dost práce vyváznou se suchým trikem.

Oberholfalm - pitná voda
Oberholfalm – pitná voda
Oberholfalm- vodní kolo
Oberholfalm- vodní kolo
Oberholfalm- zvířátka
Oberholfalm- zvířátka
Oberholfalm- zvířátka
Oberholfalm- zvířátka

Pokračovali jsme cestou ke krásnému jezeru Almsee, kde jsme na lavičce posvačili. Až sem se lze dokodrcat s kočárkem (my kočárek dávno nemáme, nicméně pro někoho může být tato informace cenná).

Rakouské značení turistických tras
Rakouské značení turistických tras
Cesta k Almsee - kochejte se s námi...
Cesta k Almsee – kochejte se s námi…
Almsee
Almsee

Potom jsme začali stoupat, jak je vidět v mapce. Nejprve postupně, ale potom již pořádně. Měli jsme strach, protože známe tyhle ksichty a řeči o pitomých výletech. Nicméně děti si úzkou klikatou cestičku zamilovaly a do kopce běžely jako kamzíci.

Pozor, pozor, tady někde budou... krávy!
Pozor, pozor, tady někde budou… krávy!
Krávy na horských loukách
Krávy na horských loukách
Krávy na horských loukách
Krávy na horských loukách
Pokud se jde pěšinkou, není cesta ani tak pitomá a blbá...
Pokud se jde pěšinkou, není cesta ani tak pitomá a blbá…
Svačinové výhledy...
Svačinové výhledy…
A zase stoupáme pěšinkou vzhůru!
A zase stoupáme pěšinkou vzhůru!

Cestou jsme potkali horské krávy, pár borůvek, a nakonec jsme se dostali na zelenou horskou louku. Neměli jsme žádný cíl v podobě zdolané hory nebo horské chaty, za cíl jsme tedy určili rozcestník v nejvyšším bodě naší cesty.

Náš cíl - rozcestník
Náš cíl – rozcestník

Po Sulzalmenweg jsme začali pomalu klesat, což byla trochu nuda, protože široká cesta je NUDA. Nudu se nám podařilo zahnat teplým obědem, který jsme si přitáhli na hrbu a snědli na lavičce u cesty.

Obědové výhledy :-)
Obědové výhledy 🙂

Z nudné Sulzenalmweg jsme to střihli na červenou Wanderweg 638. Na téhle spojce nás mile překvapil potůček, takže ZÁBAVA. Také na nás ale vybafly krávy, protože potok je přeci jejich (což jsme tváří v tvář obrovským zvířatům s rohy samozřejmě respektovali).

V mapách některé potůčky chybějí...
V mapách některé potůčky chybějí…

Poté nás čekal již jen sestup dolů s nějakými těmi borůvkami po cestě.

Návrat zpět...
Návrat zpět…

Kam jste děti vytáhli vy? Máte nějaký osvědčený tip v Rakousku? Přidejte se do naší facebookové skupiny Rakousko s dětmi, nebo do výletové skupiny Kam s dětmi na výlet, dovolenou a za zábavou. Nebo dejte svůj tip přímo do naší mapy:

Na celou obrazovku

You may also like...