Kde se s dětmi v Rakousku vykoupat? V řece Taugl!

Letošní dovolenou jsme částečně strávili v Rakousku. Protože Rakousko je pro naše tři děti relativně daleko (kdo by to vydržel sedět v autě), potřebovali jsme nějaké dobré tipy na zastávky po cestě.

Jedním takovým místem je řeka Taugl a vodopád u románského mostu Teufelsbrücke u vesičky Bad Vigaun jižně od Salzburku.

Řeka Taugl s výhledem na Alpy

Řeka Taugl s výhledem na Alpy

Ač je Hausmann příznivec map, a všechno si nejradši najde sám, zde jsme se nechali inspirovat průvodcem Rakouské Alpy a okolí od S dětmi v báglu, konkrétně příspěvkem od sikolovi.blogspot.com. Tip to byl perfektní, můžete se podívat na naši mapu, kam jsme vodopád i parkoviště vyznačili:

Na celou obrazovku

My jsme nejprve zaparkovali pod mostem u vodopádu.

Parkování pod mostem u vodopádu na řece Taugl

Parkování pod mostem u vodopádu na řece Taugl

Pozor, vodopád nás trochu překvapil – přístup k němu shora je poněkud adrenalinová záležitost. Pokud máte děti, které se rády vrhají z útesu dolů, pevně je držte.

Adrenalinový přístup k vodopádu

Adrenalinový přístup k vodopádu

Vodopád na řece Taugl

Vodopád na řece Taugl

Když jsme se pokochali, autem jsme popojeli na parkoviště, která jsou podél silnice Römerstraße Nord. Koupání v řece Taugl je zde velmi populární a zdejší parkoviště (zdarma) jsou určeny právě pro milovníky vodních radovánek.

Parkoviště u řeky Taugl

Parkoviště u řeky Taugl

Od parkoviště vedou cesty a prošlapané cestičky vegetací až k řece. Zde si můžete vybrat, zda zvolíte koupání v některé z hlubších tůněk, nebo vám bude stačit čvachtání po kotníky v průzračné vodě plné kamenů.

Koupání v řece Taugl

Koupání v řece Taugl

Z koupání v čisté vodě plné šutrů byly děti samozřejmě nadšené a naše původně krátké zastavení se opravdu protáhlo. Návštěvu tohoto jedinečného místa všem vřele doporučujeme, obzvlášť, pojedete-li přes Rakousko v letních vedrech.

Voda, kameny, koupání, hory...

Voda, kameny, koupání, hory…

Koupání v řece Taugl popisuje nejen zmíněný český průvodce, ale i např rakouský blog Fräulein Flora.

Koupání v řece Taugl

Koupání v řece Taugl

Máte podobný tip na koupání v Rakousku? Přidejte ho do naší skupiny o výletech, do skupiny o Rakousku s dětmi, nebo ho vyznačte přímo do naší mapy; každopádně sledujte náš blog.

Na celou obrazovku

You may also like...