Kam s dětmi v prosinci za úrodou přímo ze stromu

A máme tu prosinec, měsíc žrádla, darů a výletů do supermarketu. Nebudeme tu moralizovat, že máte místo kravin dát dětem naše ekologická recyklovatelná prkýnka z přírodního materiálu – tisíc korun za kus – protože (bohužel) žádná waldorfská Montessori nekonzumní bioeko prkýnka pro nekonečný rozvoj vašich dětí nevyrábíme.

Kam v prosinci na výlet?

Máme pro vás ale alternativu, kam se vydat i v prosinci s dětmi na ovoce přímo ze stromu. Vyhnete se tak programu zvaném boj o hračky v dětském koutku océčka s jinými nervními rodiči. Žrádlo i dárky si nechte dovézt, nebo se na to letos vybodněte.

I v prosinci je venku lépe, než vevnitř - Kbaly

I v prosinci je venku lépe, než vevnitř – Kbely

V prosinci dozrávají mišpule

Ač se to rozváleným teplým zadnicím nemusí zdát, i v prosinci dozrávají některé rostliny. Třeba mišpule. Tyto plody musí projít mrazem, aby změkly. Proto je prosinec ideální měsíc pro jejich sklizeň.

Mišpule dozrávají v prosinci

Mišpule dozrávají v prosinci

My jsme se vydali na mišpule do Kbel.

Kbely - mišpule i domeček ze dřeva...

Kbely – mišpule i domeček ze dřeva…

Kde rostou mišpule?

Kde rostou mišpule ve vašich končinách můžete zjistit v mapce projektu naovoce.cz. Nebo se také podívejte, jak mišpule vypadá, a vydejte se na procházku. A ano, mišpule přímo ze stromu jsou dost studené. Můžete si je ale natrhat domů, smíchat s rumem nebo zmrzlinou, a představovat si, kolik peněz a nervů jste ušetřili, když jste nešli do kavárny u ócéčka.

See full screen

See full screen

Mišpule vypadají takhle

Mišpule vypadají takhle

A co vy? Jdete na mišpule?

A kam chodíte v prosinci na výlety vy? Rostou u vás mišpule? A máte na blogu recept na mišpulové dezerty? Nebo nosíte mišpule do palírny?

Dejte nám vědět na Facebooku blogu nebo ve skupině o výletech s dětmi. A přečtěte si také, co jsme si kromě mišpule zasadili na zahradě!
Své tipy, kam s dětmi na mišpule, můžete přidat i do naší veřejné mapy:

See full screen

You may also like...