Návod, jak nakreslit mašinku, traktor a bagr

Kreslení s dětmi, to není jen tak, že si člověk sedne, rozmyslí si kompozici a namaluje umělecké dílo. Kreslení s dětmi představuje především tvorbu na přání. Pro mě to znamená, že jsem v životě už nakreslila milion dvě stě padesát tisíc tři sta osmdesát osm traktorů, o pět míň bagrů a o tisícovku míň mašinek.

Kreslení s dětmi… Parní lokomotiva krok za krokem…

Abych se nezbláznila a neupadla by mi ruka, abych mohla kreslit poslepu, při přebalování, při vaření, v metru, na kolotoči, křídou, tužkou, propiskou, zmizíkem, rozmatlanými vodovkami i vlastní krví, vymyslela jsem si jednoduchý způsob, jak nakreslit nejžádanější dopravní prostředky rychlostí jeden bagr za sekundu.

Nejjednodušší způsob kreslení bagru, mašinky a traktoru

Nečekejte žádný umělecký zázrak. Čekejte jednoduchost. Fór je v tom, že všechny mnou kreslené stroje vychází ze základního tvaru, kterým je vykousnutý čtverec:

Základní tvar pro stroje

Základní tvar pro stroje

K tomuto tvaru se vždy přikreslí požadované doplňky a stroj je hotový. K bagru stačí přidělat kola a lžíci. K traktoru kola a komín. Mašince kromě kol a komínu ještě uhlák. Trvají-li potomci na okýnku, je možné dokreslit i okýnko. Vyžadují-li další vymoženosti, vždy je možno základní kresbu doplnit, případně je možno nechat děti, aby dokreslily, co jim chybí, a výtvory vybarvily (člověk získá pět nanosekund na ořezání tužky).

Kreslení bagru, traktoru a mašiny

Kreslení bagru, traktoru a mašiny

Jak vidíte, nestačila jsem tento návod ani dokreslit, a už byl bagr plný hlíny…

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.