5 tipů na dárky pro děti zdarma, levně nebo aspoň originálně!

Vánoce se blíží a proto je třeba zavalit se darama!!! Pokud jste rodiče, nemáte to jednoduché. Jste cílová skupina nejen výrobců obludných plastových příšer, prodejců předražené dekorace, ale i propagátorů nejrůznějších “alternativních” zdravých životních bioekostylů a rozvíjejících výchov. Cílem je, abyste se cítili provinile, pokud dětem nedopřejete. Jak tedy vyváznout se zdravou kůží a neutratit majlant?!

#1 Vyrobte to

Vyrábění zní možná pro někoho děsivě, ale třeba tunel k vláčkodráze dokáže vyrobit každý. Internet je plný návodů a najdou se i primitivnosti, pokud neumíte háčkovat, šít, ani vyřezávat.

Tunel k vláčkodráze z recyklovaného papíru

Tunel k vláčkodráze z recyklovaného papíru

Možná si říkáte: No jo, ale Lego nevyrobíš, frajerko. Není to ale pravda. Pokud máte přístup k 3D tiskárně, tak můžete vyrobit speciální kostičky, které nikdo jiný nemá. Potom už to tedy nebude tak úplně zadarmiko z odpadu, ale zase to bude zajímavé a originální. Kde takovou věcičku poptat? Zkuste skupinu na Facebooku, která se zabývá 3D tiskem!

#2 Vyhrajte to

Facebook je plný soutěží. A teď nemyslím Facebook Lidlu, kde 50000 lidí hraje o jeden balíček sušenek. Dlouho jsem žila v tom, že blogy matek jsou o tlachání o krásném mimískovi – jako třeba tenhle náš. Ale nenene. Mamablogy (a nejen mama) jsou tvrdý byznys.

Najděte si nějaký blog s menším počtem čtenářů (ano, vítěze “Blogerky roku” umí najít každý, proto je to taky vítěz), staňte se jeho fanoušky a soutěžte. Mezi 30 maminama máte šanci mnohem větší! Klíčová slova, která hledáte jsou: Giveaway, soutěž, mamablog, blog.

Abyste nemuseli dlouho hledat, nějaké jsem vám našla:

3dmamablog je rychle rostoucí projekt, ale stále má pod tisíc fanoušků. Rychle se přidejte, než vám ty dárky vyfoukne někdo jiný!

Betty & Co. – dost jiný blog, než je tento, ale zasoutěžíte si tu o věci, o kterých my tu nepíšeme…

A knížku teď před Vánoci budpu rozdávat Nejen glosy za života.

Pokud má někdo doma kecy na nějaké uvařené jídlo, je možné mu vysoutěžit kurz vaření – ať si vaří sám, že jo?!

Píšete blog a pořádáte předvánoční soutěž? Napište nám do komentářů.

#3 Opravte to nebo aspoň někoho zbavte krámu!

Možná si dobrý skutek představujete tak, že dáte pytel oblečení na charitu. Dobrý skutek je ale i to, když někoho zbavíte nějakého odpadu. Pokud jste zruční, dokážete opravit nefunkční hračku, nemusíte za blikající krámy fakt nic platit. A teď nemyslím, abyste prohrabali popelnice. Normálně se podívejte na Aukro a jiné internetové bazary – blikátka, kterým stačí vyměnit baterky, ztrácí vynesením z obchodu 98 % ceny a dvouletým dětem to je fuk, zda chybí nebo nechybí originální krabice (ano, chápu, že puberťák nad chytrým telefonem z loňské kolekce ohrne nos…). Třeba koleje z druhé ruky vyjdou mnohem levněji, koupit se dá mega sada a přejít rovnou k bodu 5.

Ostatně, z druhé ruky seženete i věci nové – věřím, že někteří lidé nejsou tak líní jako já, a ty nevybalené nezbytnosti, co jim zabírají doma místo, raději pošlou dál. Obzvlášť “dárky zdarma k nákupu” se mi tu válí zabalené a až budu mít náladu, určitě je taky prodám… Protože já jsem žádný letní potah na autosedačku k autosedačce nechtěla, stejně tak jako dudlíček nebo kousátko ke kartáčku… a co teprve plyšáci z Billy – těch je plný internet a nikdo to nechce.

Plyšáky z Billy možná najdete i za odvoz – tak sledujte třeba tuhle skupinu – ať už se věcí chcete zbavit nebo nějaké získat.

#4 Vytiskněte to!

Omalovánky, vystřihovánky, hry – vše zdarma můžete tisknout od nejrůznějších blogerů. A teď si představte, kolik toho vygooglíte, když se neomezíte na češtinu!

U nás si můžete vytisknout třeba panenku k omalování a vystřižení. Když budete chvíli hledat, najdete ale mnohem víc profi věcí!

#5 Rozdělte to do více darů

Tohle je můj oblíbený trik. Jako bonus potom zbyde spoustu odpadního papíru, který mohou děti zužitkovat ve školních soutěžích o největšího producenta odpadu, lidově řečeno ve školním sběru. Fór je v tom, že sadu kolejí, Dupla nebo Lega rozdělíte na víc balíčků. Pokud jste fakt borci, zabalíte každou Lego kostičku zvlášť. Pod stromkem je pak TOLIK balíčků!!!

Máte ještě nějaký lepší tip? Napište nám ho přímo sem nebo na Facebook blogu. Soutěže u nás nepořádáme, ale kdo ví? Třeba časem Hausmann odhodí lenost a zrecenzuje nějaké dětské hadry.

You may also like...

1 Response

  1. December 13, 2017

    […] Kupte jim pár dárků, pokud jim nemůžete dopřát nové, věnujte svůj čas nákupům v bazaru. Jistě najdete hodnotnější předměty než plyšáky. Pokud chcete plyšáky, internet je zavalen plyšáky zadarmo nebo za korunu. Dárky můžete i vyrobit. Ostatně psala jsem o tom jeden článek, pokud už opravdu nevíte, kudy kam. […]

Leave a Reply

Your email address will not be published.