Kam s dětmi na výlet? Muzeum socialistických vozů Velké Hamry

Malí i velcí milovníci a milovnice starých vozů si přijdou na své v Muzeu socialistických vozů ve Velkých Hamrech, pár kilometrů jižně od Tanvaldu v podhůří Jizerských hor.

Na celou obrazovku

Vozy z 50. až 80. let… a dnes možná i mladší

Expozice ve velké hale v továrním komplexu nabízí prohlídku osobních i nákladních vozů, které generace rodičů a prarodičů pamatuje ze svých výletů na chatu, za krásami českých památek, i výjezdů na dovolenou. Dále jsou zde vystaveny vozy hasičské, sanitní a policejní. Ze značek zde nacházejí zastoupení hlavně Škoda, Tatra nebo Jawa. Jedná se především o vozidla z 50. až 80. let, i když postupem času se za veterány samozřejmě považují mladší a mladší auta.

Muzeum socialistických vozů
Muzeum socialistických vozů

To jsem neměl prodávat…

Nejedna rodina se při pohledu na dnešní ceny stodvacítek chytne za hlavu, že před dvaceti lety prodala za pár šupů doslova poklad.

Prodali jste za pár tisíc? Smůla...
Prodali jste za pár tisíc? Smůla…

A něco pro děti…

Děti se mohou zabavit ve velkých modelech aut, do kterých si mohou i sednout. No a potom samozřejmě i rozbíjením drahých exponátů – proto pozor, držte si je na uzdě.

Trochu té zábavy pro děti...
Trochu té zábavy pro děti…

A jak se sem dostanete?

Autem můžete zaparkovat před lávkou do továrního komplexu. Nejbližší vlaková zastávka je Velké Hamry – město a autobusová Velké Hamry – Lidový dům. Muzeum je ideální cíl pro všechny, kteří se vydali do hor na dovolenou, ale nevyšlo jim tak úplně počasí…

Tovární komplex
Tovární komplex

Máte podobný tip na výlet? Dejte nám vědět na Facebooku blogu nebo ve skupině o výletech s dětmi. My třeba víme, že srazy veteránů se pravidelně konají na zámku Berchtold.

Své tipy také můžete přidat do veřejné mapy: 

Na celou obrazovku

You may also like...