Kam s dětmi v Praze – Pražské Benátky aneb na Vltavu i na podzim!

Plavba po Vltavě - ideální místo na rodinný výlet!

Plavba po Vltavě – ideální místo na rodinný výlet!

Tenhle blog není založen na spolupracích s firmami. Když nám ale lístky nabídla společnost Pražské Benátky, kývli jsme na ni. Hausmann zamlada u téhle společnosti brigádničil, takže jsme věděli, že by to mohlo stát za to. Hausmann má dodnes k této společnosti kladný vztah, neboť v námořnickém oblečku mohl balit opálené turistky (a opálené turisty, abychom byli korektní) a machrovat před nimi ladnými skoky do vody, když uvízl na mělčině.

I v listopadu můžete jít na loď!

Lístky jsme si nechali na listopad, kdy centrum přestanou okupovat zimomřiví turisti, a zbyde jen hrstka odvážných. Loďky jsou vytápěné a okýnka na nich zavírací – s dětmi je zavřené okno ostatně vždycky příjemnější než otevřené… Proto pokud váháte, kam s dětmi v Praze vyrazit, můžete je i v listopadu (a dalších neletních měsících) vzít na projížďku.

Kupte to dětem jako dárek – místo autodráhy!

Aktuální ceník lístků najdete zde. Nezapomeňte, že lístek můžete zakoupit i jako dárek – k Vánocům, narozeninám nebo jen tak, aby bylo o víkendu o zábavu postaráno!

V ceně je i občerstvení!

V ceně lístku je kromě nápoje (svařák, limo, čaj atd.) a drobné občerstvení v podobě perníku. Pokud jdete na loď s dětmi, je pochopitelně lepší to se svařákem nepřehánět a neztřískat se pod obraz (což bych ráda připomněla zejména tatínkům). Lodě vyplouvají každých 10 minut a nemusíte se tak bát, že po nástupu na palubu budete s dětmi dlouho čekat.

Tuto kratochvíli jsme přidali i do naší mapy o výletech v Praze a okolí…

Přístavište Judita – start výletu

Na loď můžete nasednout v přístavišti Judita, kam se dostanete z Křižovnického náměstí – toto přístaviště se totiž nachází přímo pod ním! Vyjíždí se tedy z „tunelu“ – nultý oblouk Karlova mostu – překlenutí Křižovnického náměstí – poslední zachovaný oblouk Juditina mostu a oblouk, na které se nachází klášter Křižovníků. Praha z vodní perspektivy vypadá úplně jinak než z mostu nebo z nábřeží – nejednou máte racky, kachny i ostatní zajímavá plavidla doslova na dosah ruky.

 

S touhle plavbou se dostanete i do Čertovky!

Trasu plavby si můžete prohlédnout zde. Vzhledem k tomu, že lodě jsou relativně malé, dostanete se během projížďky i do Čertovky, kam např. parníky nezajíždějí. A právě Čertovka může být z pohledu dítěte hodně zajímavá, ať už zná Chobotničky z Čertovky nebo některou z pověstí o tomto tajuplném místě. Před plavbou si přečtěte něco z historie, ať se můžete s dětmi o místě pobavit!

Poslouchejte výklad a kochejte se!

Během plavby dostanete samozřejmě výklad – většina je do sluchátek v řeči, kterou si vyberete. Pár zajímavostí z historie vám prozradí i kapitán lodi.

Kromě historických památek se dá pozorovat vodní ptactvo, troubící parníky nebo třeba uskladněné cedule z přívozu Kazín, kde jsme byli v létě. Nezapomeňte si zblízka prohlédnout ochranné konstrukce proti ledu a naplaveninám. Tyto konstrukce chrání pilíře mostu, aby do nich nenarazily kry ledu (dnes již díky Vltavské kaskádě řeka téměř nezamrzá), ale také aby nebyl most poškozen naplaveninami během povodní.

Délka je pro děti ideální

Celá plavba trvá 45 minut. Naše děti se za tuto dobu nestačily začít nudit a prát (tři chlapečci do pěti let, pokud se ptáte), tudíž máte i vy velkou šanci, že plavbu překonáte bez pojistné události u vaší pojišťovny. Samozřejmě, pokud máte dítě s vážnou poruchou chování, rozvinutým ADHD a chronickou láskou ke koupání, berte to, prosím, v potaz.

Kam dál? Podívejte se ještě do Muzea Karlova mostu, kde si můžete prohlédnout zajímavosti ze stavby, propracovaný model nebo třeba ukázku toho, co se stavbou dělá zimní solení.

Pokud toho stále nebudete mít dost, můžete s dětmi pokračovat na procházku po Karlově mostě dle našich dalších tipů.

Nebo máte jiný nápad? Sdílejte ho s námi ve skupině o výletech s dětmi nebo na Facebooku blogu.

Článek byl sepsán ve spolupráci se společností Pražské Benátky.

You may also like...

3 Responses

  1. 3dmama says:

    Zdravím,byli jsme a můžu potvrdit, že je to nádhera, a ani u nás se nikdo nestačil nudit, natož pohádat. Jen dávám na vědomí pro držitele lítačky, že je tam 50% sleva https://www.litacka.cz/slevy

  2. Hausfrau says:

    Díky za komentář! Ve slevách jsem fakt špatná 😀

  1. November 27, 2017

    […] A nebojte se, když jsme to zvládli my se třemi chlapečky do pěti let, zvládnete to taky. Po snídani se můžete projít centrem Prahy a navštívit Karlův most nebo Pražské Benátky. […]

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Max Fuel Male Enhancement Shooter|Happy Pills Weight Loss|Cbd Oil 05 Thc