Výlet s dětmi přívozem do Roztok – kam s dětmi v Praze a okolí

Chcete si udělat během zimy krátký výlet v okolí Prahy? Máte malé děti a potřebujete si s sebou vzít kočárek? Rádi byste si dali krátkou jízdu vlakem? Rádi byste šli alespoň část cesty z kopce? Nechcete jezdit nikam daleko z Prahy? Udělejte si výlet z Dolních Chaber do Roztok podle naší mapky:

Kudy vede cesta výletu?

Z Kobylis se dá dojet autobusem na zastávku „V Kratinách“. Odtud se vydejte směrem ke Kalendově Chabrybárně (zde se můžete zastavit v bistru, pokud naplánujete výlet vhodně časově). Ulicemi K Brnkám, Za Panskou zahradou, Zámecká a Roztocká sejděte k Vltavě. Cesta vede po rovině nebo z kopce. Pozor, cesta vede i po silničkách – žádný hustý provoz zde není, ale auto se může vyskytnout.

Výlet je lepší absolvovat v zimě!

A proč doporučujeme výlet na zimu? Dále se totiž pokračuje po cyklostezce, která bude s teplejším počasím značně frekventovaná. V létě bude samozřejmě cesta přes vodu také příjemná, občerstvení u přívozu bude otevřené, ale zase velký pozor na cyklisty!

 

Přes vodu se jede přívozem – super zážitek za pár kaček!

Přes Vltavu se dostanete přívozem, což je úžasná zábava pro všechny děti, které se zrovna nebojí, že spadnou do vody. Jízda ovšem netrvá vůbec dlouho, takže případným řevem obtěžujete spolucestující opravdu pouze chvilku. Přívoz je v provozu i v zimě a smí na něj kočárky.

Hned za přívozem se vydejte doleva podél vody. Když dojdete k hlavní silnici, je potřeba překonat nepříjemnou část cesty – podejít trať. Zde velký pozor na děti, aby nevběhly pod auto!

Za rohem pak už čeká zámek v Roztokách. Součástí zámku je kavárna a Středočeské Muzeum.

Výstavy ve Středočeském Muzeu

Středočeské Muzeum pořádá pravidelné akce a výstavy. My jsme zámek navštívili během akce „Zámecké imaginárium bratří Formanů a jejich přátel“ – jedná se o hravou expozici plnou různých zajímavostí – údajně oživlých divadelních dekorací; kuličkodráha, zvětšený hodinový stroj nebo obří polštář na válení. Jedná se o výstavu formou herny. Ale pozor! Nedoporučujeme děti jen tak vypustit. My jsme na naše tři chlapečky (1-5 let) museli dávat hodně pozor, protože jsme se trochu báli, aby exponáty nezničili.

Zámek nabízí prohlídky s průvodcem

Zámek sám se dá také navštívit. Vzhledem k počtu našich dětí a faktu, že prohlídka trvá krásných 40 minut, jsme tuto kratochvíli vynechali. K zámku patří i zahrada s lavičkami, kde se dá krásně posedět, posvačit, odpočinout nožičkám. Po návštěvě zámku se vydejte na vlak, který na této trati jezdí velmi často, což je s dětmi opravdu výhoda… Nemusíte chvátat, spěchat, křičet, když víte, že za chvilku pojede další spoj.

Tento výlet je podobný výletu do Máslovic, který jsme na blogu popisovali dřív. Někam se dojede autobusem, seběhne se k řece, přes Vltavu se pluje přívozem a domů se jede vlakem.

Máte tip na podobný výlet? Sdílejte ho s námi ve skupince o výletech nebo v komentářích na Facebooku blogu!

You may also like...

1 Response

  1. January 22, 2018

    […] ← Výlet s dětmi přívozem do Roztok – kam s dětmi v Praze a okolí […]

Leave a Reply

Your email address will not be published.