10 tipů kam na podzim vyrazit s dětmi v Praze a okolí

Venku to kvete i na podzim!

Přišel podzim, vítr fouká, ochladilo se, na zem padá listí, dny se krátí… Přesto není nutné sedět s dětmi a s tabletem za pecí! Na Youtube je toho hodně, ale tam venku ještě víc. Kam vyrazit letos na podzim s malými i většími dětmi? Připravili jsme si pro vás pár tipů v Praze a okolí!

Tak kam vyrazíte?

 

#1 Týden vědy

Děti milují poznávání nových věcí a nadchnout je pro vědu je snadné. Během Týdne vědy, který proběhne 5.-11. listopadu 2018, si můžete rezervovat takové exkurze, které jsou vhodné i pro mladší děti. Případně je možné navštívit pouze stánky vybraných pracovišť. Neváhejte a rezervujte – váš výlet do hlubin hmoty je tu už za chvíli!

Krystal soli – červený

#2 Jahodárna Vraňany

Že je na jahody letos již příliš pozdě? Jahodárna Vraňany ovšem nabízí mnohem víc! Kromě obchodu, kde si můžete zakoupit jejich zeleninu a ovoce, nabízejí i speciální dny s programem pro děti – my jsme loni jejich akce navštívili a rozhodně jsme nelitovali – ochutnávka, program pro děti i oběd z jejich produktů stály za to. Proto neváhejte ani letos! Nakoupíte zde vánoční dárky v podobě vín, marmelád, perníčků a jiných pochutin, děti si užijí, a ještě se můžete zásobit českými výpěstky!

Chcete znát aktuální data jejich speciálních akcí pro děti i dospělé – láká vás dýňobraní nebo pečení perníčků? Podívejte se na Facebook jahodárny!

#3 Veltrusy a okolí

Severně od Prahy se nachází Zámek Veltrusy s rozlehlou zámeckou zahradou, která je jako stvořená pro procházky barevnými podzimními dny. Kdo má rád organizovaný program, může se zúčastnit přímo zámeckých aktivit.

Zámek Veltrusy

Zámek Veltrusy

Pro hladové krky doporučujeme bistro s dětským hřištěm Vedlepily. Rodiče se nadlábnou, děti vyblbnou, co si kdo může přát víc?

Bistro Vedlepily

Bistro Vedlepily

 

#4 Máslovice

Výlet z Máslovic dolů k řece vede celou dobu z kopce! A to se vyplatí všem líným nožičkám! A co v Máslovicích? Přece Muzeum Másla! A co dál u řeky? Přeci přívozem na druhou stranu!

#5 Karlův most a Vyšehrad

Turistů v Praze s klesajícími teplotami pomalu ubývá, čehož je třeba využít ve svůj prospěch a navštívit s dětmi pražské památky. Velmi atraktivní je pro ně právě Karlův most! Pokud hledáte deset tipů pro procházku okolo Karlova mostu, rozklikněte si náš článek z léta. Najdete zde doporučenou trať i občerstvení, které vám nezruinuje peněženku.

Určitě neopomeňte z pražských památek navštívit Vyšehrad. Stanice metra Vyšehrad je bezbariérová, tudíž není problém sem dojet s kočárkem. Na Vyšehradě se nachází tematické dětské hřiště. Děti fascinují i výhledy dolů na Vltavu, jen pozor na přelézání zábradlí! Není zde nijak vysoké… A pokud budete chtít sejít dolů k řece, tak ano, lze to, ale pokud neradi sjíždíte s kočárkem schody, jděte raději bez kočárku

Sjezd z Vyšehradu

Sjezd z Vyšehradu

#6 Kultura – nezapomeňte na hudbu

Vedete děti k hudbě? V Praze můžete navštívit koncerty přímo v Rudolfinu speciálně upravené pro děti. Na školní nudné koncerty zapomeňte! Tenhle proram děti uchvátí! A samozřejmě sledujte naši rubriku “Kam s dětmi za kulturou“, protože další tipy jsou již na cestě k vám!

Rudolfinum

Rudolfinum

#7 Velká Kunratická

Tradiční velmi oblíbený závod v Kunraticích – Velká Kunratická – je známý pro svůj náročný výběh na Hrádek. S malými dětmi se nemusíte bát – jejich tratě jsou samozřejmě uzpůsobeny věku malých závodníků. Jediné, co vás tedy může trápit, jsou příliš ambiciózní rodiče ostatních dětí, které se běhu 11. listopadu 2018 zúčastní…

#8 Zbraslavský běh

O poznání méně známý a navštěvovaný běh je ten Zbraslavský, který se koná 2. prosince 2018. Z hlediska organizace se nedá než doporučit. Na běh se dá dojet autem, ale i vlakem. Navíc se koná v prostoru zookoutku a každé dítě obdrží drobnost za účast.

Ale pozor! V údolí, kde se dětské běhy konají, se v prosinci drží opravdu pěkný chlad. Než běžeckou obuví vybavte malé závodníky raději pořádnými sněhulemi a teplými kalhotami. Trať není dlouhá a nikdo se vás nebude ptát, zda mělo dítě značkové běžecké slipy nebo ne, nebojte. Proto průhledné elasťáčky klidně přikryjte pořádnou kombinézou!

#9 Rybobraní

V říjnu 2018 (termín bude ještě upřesněn) můžete s dětmi vyrazit na gastrozážitek v podobě rybobraní. Opravdu není nutné plakat, že filé není tak kvalitní, jak byste si představovali. Stačí zvednout líné zadky a dojet si na akci na čerstvou rybičku na čerstvém vzduchu. Děti si ryby zamilují, a když budete mít štěstí, tak se s nimi ani nevykoupou v kádi. Filé z mrazáku pak můžete věnovat na charitativní účely.

#10 Ďáblický háj

A nezapomeňte, že i na podzim je potřeba si vyhradit chvilku k návštěvě úžasného lesoparku Ďáblický háj, případně i Čimický háj. Nerostou zde již ostružiny ani třešně, ale nějakou tu houbu zde určitě najdete. Třeba bude i jedlá! Když vyrazíte včas, ještě stihnete sklizeň jablek, hrušek a ořechů – každopádně na laně se můžete pohoupat za každého počasí.

Na houby v Praze? No jasně!

Na houby v Praze? No jasně!

A pokud vám dnešní nabídka nestačila, podívejte se na naši mapku, kde jsou vyznačeny i jiné tipy – naše veřejná mapa je přístupná každému – vyznačte i vy vaše tipy!

See full screen

Staňte se fanoušky našeho blogu na Facebooku, a neunikne vám žádné naše další moudro. A nezapomeňte se přidat do skupiny o výletech, kde je již více než 800 členů. Uvítáme i vaše tipy!

You may also like...

2 Responses

  1. 3dmama says:

    Týden vědy nás baví taky, na VK se letos chystáme kvůli prostřední poprvé, ale teď mám pocit, že to asi nebude nejlepší nápad… Jinak se chystáme na hmyzí festival ve vlašimské paraZOO, a čekáme až přestane davová sezóna v pražské ZOO. Dík za tip na Vraňany a Máslovice.

  2. Hausfrau says:

    Hmyzí festival zní zajímavě. A ty Vraňany fakt doporučuji!

Leave a Reply

Your email address will not be published.